Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Mendirek için ilk adımlar atıldı


Karasu’da Sakarya Nehri’nin Karadeniz’e döküldüğü bölgeye mendirek yapılması için gerekli olan ilk adımlar atıldı.

Bilgi aldılar

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bolu Bölge Müdürü D. Erdem Öncebe, Bolu Ulaştırma Bölge Müdürlüğü Kontrolörü Nurettin Temizer ve Karasu Yeni Mahalle Su Ürünleri Balıkçılar Koop. Başkan Yardımcısı Ali Osman Karaman, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’yı ziyaret etti. Yetkililerle bir araya gelen Başkan Sarı, Sakarya Nehri ağzına yapılması planlanan mendirek için gerekli bilgiyi aldı.

Balıkçılık

Yapılan toplantıyla ilgili açıklamada bulunan Sarı, “İlçemizde balıkçılıkla uğraşan vatandaşlarımız için önemli bir çalışmayı hayata geçirebilmek adına bir araya geldik. Yetkililer bu alanla ilgili gerekli fizibilite çalışmalarını gerçekleştirdiler. Bizler de bu projenin hayata geçirilmesi için gereken desteği verdik ve vermeye devam edeceğiz. Belirli mevsimlerde Sakarya nehri ağzında biriken kum adacıklarından dolayı akışın azalması ve bu nedenle balıkçılarımızın avlanma mevsiminde bu alandan geçiş sırasında zorlandıklarını biliyoruz. Sakarya nehrinin Karadeniz’e döküldüğü bölgeye yapılması planlanan mendirekle birlikte bu sorunun ortadan kalkacağı ve Sakarya nehrindeki akış hızını arttırarak nehrin taşmasını önleyeceğinin düşüncesindeyiz” dedi

11 Temmuz 2019 , Perşembe Bu haber toplam 329 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU