Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Çiftçiler anlattı, MHP dinledi


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, Meclis Gurup Başkan Vekili Erbay Kayatürk ve ilçe yöneticileri, Aşırlar Mahallesi’nde çiftçiler ile bir araya geldi.

Belediyeden destek bekliyoruz

MHP Mahalle Başkanı Tuncay Akyıldız’ın organize ettiği toplantıya; Aşırlar Mahalle Muhtarı Ahmet Açıkgöz, Nasuhlar Mahalle Muhtarı Orhan Burhan, Karadavutlu Mahalle Muhtarı Cafer Erol’da katıldı. Toplantıda mısır, buğday ve ayçiçeği üretimi yapan çiftçilerimiz ile hayvan üreticilerimiz sıkıntı ve taleplerini dile getirdi. Çiftçiler özellikle tohum, gübre ve mazot fiyatlarının çok artmasından dolayı çiftçiliğin el yaktığını ifade etti.  Adapazarı’nda ürün fiyatlarının tekelleşmiş tüccar tarafından belirlendiğini ifade eden çiftçiler, “Devletin bize yapabileceği en iyi destekleme fiyat desteklemesidir.  Ayrıca bazı belediyeler çiftçilere ucuz fiyatla tohum ve gübre satışı yapıyor. Bizim belediyelerimizin de elinden gelen desteği çiftçisine vermesi gerekiyor” diye söylediler.

Öneri sunuldu

Erbay Kayatürk, çiftçinin tohum ve gübreden ziyade, Adapazarı iklimine uygun kar oranı yüksek ürün yetiştirilmesi hususunda yerel yönetim tarafından öncülük edilerek ortaya koyulacak projelerle tarım kentleri oluşturulması gerektiğini, çiftçi, ziraatçi ve kamu kurumlarının işbirliği ile klasik yöntemlerin terk edilerek iklim, toprak ve gelir dengelerinin gözetildiği bir tarım strateji planı ile kalıcı çözüm sağlanabileceğini söyledi.

Topraklarımız verimli

MHP İlçe Başkanı Oturak, “Bugün Adapazarı ovasında üretilen tarım ürünlerinden elde edilecek ihracat gelirleri ile neden yerli savaş uçakları yapılmasın. Allah bize bir çok memlekette eksik olan bereketli toprak, onu besleyen güneş ve suyu birde çalışabilecek bir nüfus vermiş.  Ancak biz gerisini getirmekte zorlanıyoruz. Ecdadımızı sadece savaş meydanlarında değil, tarım sahalarında da örnek almamız gerekir” diye söyledi.

Hasatta gelecekler

Muhtarlar ve çiftçiler, MHP teşkilatının ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.   MHP heyeti aynı zamanda dinledikleri sorunları Milletvekili Muhammed Levent Bülbül’e ileteceklerini ve en kısa sürede kendisi ile bölgeye gelip hasat öncesi fiyat desteği için tekrar yanlarında olacaklarını belirttiler.

13 Temmuz 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 769 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU