Günün Tarihi:28 Haziran 2022

Büyükşehir acıları paylaşıyor


Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü 30 araç, 71 personel ile vatandaşların acılı günlerinde yanında oluyor. Cenazesi olan vatandaşlar ALO 188’i arayarak ücretsiz hizmetler hakkında bilgi edinebilir.

Cenaze işlemleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü kaliteli hizmet anlayışı ile vatandaşların acılı günlerinde yanında oluyor. Tam donanımlı araç ve ekipmanları ile ALO 188 hattı üzerinden hizmet sunan Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Sakarya genelinde toplam bin 550 adet kayıtlı mezarlık bulunmaktadır. Cenaze nakil için 30 araç kullanılmaktadır. 71 personel ile vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Cenazesi olan vatandaşların Alo 188 cenaze hizmetleri birimini arayarak her türlü hizmete anında ulaşabilirler” açıklamalarına yer verildi.

Hizmetler

Mezarlık Şube Müdürlüğü’nün ücretsiz hizmetleri şu şekilde; Cenaze yıkama ve morg hizmeti, tüm defin iş ve işlemeleri (Kefen ve Mezar tahtası dâhil),  vefat eden kişiye mezar yeri tahsisi (vefat eden kişinin yakınları yanındaki mezar yerini almak isterlerse bu iş ve işlemler ücrete tabiidir), cenaze nakil iş ve işlemleri (şehir dışı dâhil), cenaze evine çadır ve tabure hizmeti, cenaze kaydının nüfustan düşürülmesi ile ilgili tüm iş ve işlemleri, adli vakalarda cenazenin adli tıpa sevki, gerektiğinde defin veya nakil iş ve işlemleri, cenazelerde cemaatin mezarlığa taşınması için otobüs temini (sınırlı sayıda).

 

13 Temmuz 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 1011 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU