Günün Tarihi:22 Ocak 2021

‘Gerekli adımlar atılmadı’


İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında halen gerekli adımların atılmadığını söyledi.

Kılıçaslan, “15 Temmuz 2016 tarihine kadar devlet kurumları içinde yapılanma fırsatı bulan, özellikle TSK, polis ve yargı teşkilatlarına sinsice sizan FETÖ, devletimize, milletimize ve demokrasimize karşı hain bir darbe teşebbüsünde bulunmuş ve bu kalkışma, milletimizin kararlılığı ve cesaretiyle bertaraf edilmiştir. 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain kalkışma;Türk devletinin işgali,Türk milletinin esareti ve demokrasimizin hançerlenmesine yönelik bir eylemdir. Bu hain kalkışmaya karşı vücutlarını siper eden şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet, gazilerimize bundan sonraki yaşamlarında şifalar diliyoruz. Bugüne kadar FETÖ’nün devlet kurumlarına  sızmış kadroları büyük bir titizlikle açığa çıkartılıp, yargılamaları yapılmış olmasına rağmen, siyaset yapılanması ve buna bağlı unsurlarına yönelik gerekli adımlar atılmamıştır. Bu hain örgütün siyasal yapılanmasının ivedilikle üzerine gidilmesi ve deşifre edilmesi gerekmektedir.  Ancak İYİ Parti Meclis Grubu’nun “FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması” konusunda TBMM ‘ne sunduğu önergeler maalesef Ak Parti ve MHP’li milletvekilleri tarafından reddedilmiştir. FETÖ’nün siyasi kanadı ve bağlantılarının deşifre edilip yargılanmaları demokrasimiz ve devletimizin bekası için büyük önem taşımaktadır.  Biz İYİ Parti olarak devletimize, milletimize, cumhuriyetimize ve demokrasimize kast eden FETÖ, PKK ve diğer bölücü örgütlere asla geçit vermeyeceğimizi, bu örgütlerin çökertilmesinin Türk milletine karşı asli sorumluluğumuz olduğunu, bu konuda üzerimize düşen görevin bilincinde olduğumuzu ve bu sorumluluğumuzun gereklerini yerine getirmeye devam edeceğimizi kamuoyuna bildiririz” dedi.

 

15 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 467 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU