‘Söğütlü 2. OSB’yi Türkiye konuşacak’17 Temmuz 2019, Çarşamba

Detaylı konuşuldu

Ziyarette Belediye Başkan Yardımcıları Sami Aydın, Adem Fidan ve  AK Parti  Söğütlü İlçe  Başkanı Selçuk Kurt’ta yer aldı. Söğütlü’de kurulu olan Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) detaylıca konuşulduğu ziyarette istişareler yapıldı.

Yakında hizmette

Söğütlü 2.Organize Sanayi Bölgesi (OSB) İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Fevzi Poyraz yaptığı açıklamada, “Şu anda bakanlıklarımız ve bürokratik işlemlerimiz bitti. Böylesine sorunsuz bir OSB, Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. Sadece yaşanan ekonomik dalgalanmalar nedeniyle OSB’ye firmaların katılımı konusunda eksikliklerimiz var. Allah kısmet ederse Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda bekleyen, Ferizli’de de kriterlere uymayan bir takım katılımcılar var. Zaten çok az bir yerimiz var onları da doldurduktan sonra   yakın bir zamanda faaliyetlere başlayacağız” dedi.

Türkiye konuşacak

Poyraz, “Derneğimizdeki yönetim ve şahsım çok heyecanlıyız. Türkiye çok yakında bu OSB’yi konuşacak. Altyapısıyla, sosyal donatı alanlarıyla, aranılan fakat bulunamayan bir OSB’miz olacak. İhtiyaç olan tüm donatılar OSB’mizde var olacak. OSB’deki başarılar ülkemizin gündemine girecek ve herkesçe çok konuşulacak. Gerek Söğütlü Belediyemize, gerekse yakın ilçelere ve gerekse OSB civarına çok faydalı olacağız. Hem istihdam, hem de ekonomik açıdan, hem de eğitim açısından…” diye ifade etti. 

Herkes faydalanacak

Başkan Poyraz, “OSB’de yeni yaptıracağımız mesleki okullarda çocuklarımızı meslek sahibi yapacağız. Söğütlü ilçemize karşı da sadakatli olacağız. OSB’ nin içindeki çevre düzenlemesi ve tüm sosyal alanlarımızdan sadece fabrikalarda çalışan işçilerimiz değil, diğer aileler ve çocuklarında faydalanmasını sağlayacağız.  Tüm imkanlarımızı Söğütlü ilçemizin menfaatleri yönünde kullanacağız. Belediye başkanımıza ve yardımcılarına şimdiden söz verebilirim. Her zaman onların yayında olacağız çünkü başka Söğütlü yok.”

Yanlarındayız

Ziyaret ve istişare için çok teşekkür eden Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, “Başkanımız Mehmet Fevzi Poyraz’a ve yönetim kurulunda arkadaşlara ilçemiz hassasiyeti için çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz ilçemizde kurulacak olan 2nci OSB’ nin bir an önce faaliyete geçmesi için bizlerde tüm imkanlarımızla 24 saat yanlarında olacağız” dedi.  

Bu haber toplam 3577 defa okundu.