‘Ne planlıyorlar?’19 Temmuz 2019, Cuma

Altyapı çöküyor

Meclis Üyeleri ve parti yöneticileri ile birlikte düzenlediği toplantıda şehrin gündemine dair açıklamalarda bulunan Isır, şehrin altyapı sorununun kesinlikle çözülmediğini dile getirdi. Erdoğan Isır, “ Herkes Sakarya’nın altyapı olarak çöktüğünü görüyor. İnşallah yakın zamanda metropollerdeki değişim Sakarya’ya da gelir. Bizler de belediyeciliğin nasıl yapılacağını yeniden gösteririz” ifadelerini kullandı.

 

‘Süre verilmeli’

Toplantı öncesinde Sakarya Üniversitesi tarafından sözleşmeleri yenilenmeyen kantinci esnafların kendilerini ziyaret ettiğini belirten Isır, “Kendileri uzun süre sonra Salı günü Rektör beyle görüşme fırsatı bulmuşlar. Rektör bey dertlerini dinledikten sonra sonuna kadar haklı olduklarını söylemiş. Ancak çözüm yok. Sözleşmesi biten işletmelerin derhal çıkmasını bekliyorlar. Esnaf arkadaşlarımızın iyi niyetli yaklaşımları var. 22 işletme olarak 300 kişiye istihdam sağlıyorlar. En azından kendilerine süre verilmesini bekliyorlar” dedi.

 

‘Vatandaş korunmalı’

Isır, “ İşletmeci arkadaşlarımız iki yıl gibi bir süre isteyerek alt yapı oluşturmak istiyorlar. İki yılın ardından üniversiteye devretme fikrindeler. Ancak üniversite buna cevap vermiyor. Amaçları nedir ne yapmaya çalışılıyorlar. Sayın Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı ve yetkili arkadaşlar bu konuya el atamıyorlar mı? Bu arkadaşlarımız sadece dertlerini anlatmak istiyorlar. Mağdur olduklarını söylemeye çalışıyorlar. İnsanlar karnını buradan doyuruyor. Bu kadar mı vicdansızlar? Bu kadar mı art niyetliler? Ne planlıyorlar? 22 işletmeyi oradan çıkarınca ellerine ne geçecek? Bu işletmeler biz buradan çıkmayız demiyorlar süre istiyorlar. Vatandaşlarımızı korumayacaksak neden idarecilik yapıyoruz?” diye konuştu.

 

Ferizli raporları

Ferizli’de ilçe danışma toplantısı düzenlediklerini ve ilçenin sorunlarını görüştüklerini ifade eden Isır, “Belediyenin 2018 yılı denetim komisyon raporu iki defa mecliste onaylanmadı. Bana enteresan gelen birkaç madde var. Ödül ve plakete harcanan para 253 bin lira. Ne kadar yazık paralarımızı nereye harcamışlar. Bu komisyon raporu iki defa reddedildikten sonra üçüncü gelişinde AK Partililer tarafından kabul edildi. Ferizli’de ciddi sıkıntılar var. incelemelerimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

Bin yataklı hastane

Erenler Belediyesi’ne T.C ibaresinin ismine eklenmesi için verilen meclis gündem maddesi teklifinin AK Partili ve MHP’li üyelerce reddedildiğini de ifade eden Isır, yine Erenler’de 200 milyon harcanarak yapılan sosyal tesis Büyükşehir Belediyesine devredilmesini eleştirdi.

Pamukova Devlet Hastanesini yapan firmanın işi yarım bırakarak kaçtığını da belirten Isır, “Biliyorsunuz Ali İhsan Yavuz bin yataklı hastanenin Alandüzü’ne yapılacağını söyledi. Ama Ekrem Yüce ve Yunus Tever daha yere karar vermedik diyor.  AK Parti yetkililerinden ricamız bir araya gelerek doğru kararlar vermeleri ve kendileri ile çelişmemeleri. 7 yıl önce verilen sözün de yerine gelmesini bekliyoruz” dedi. 

Bu haber toplam 894 defa okundu.