Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Kurumlara afet eğitimi


Sakarya Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü Arama Kurtarma Birliği ekibi, kamu kurumları ile özel kuruluşlara hem uygulamalı hem de teknik afet eğitimi verildi.

Uygulamalı

AFAD ekipleri, tarafından kamu, kurum ve özel sektör kuruluşları tarafından oluşturulan arama kurtarmaya yönelik eğitimler sürdürülüyor. Birlik Müdürlüğünün bu hafta konuğu NTG Plastik Arama Kurtarma ekibiydi. 15 kişilik Arama Kurtarma Ekibine ‘Doğal Afetlerde Arama Kurtarma’ eğitimleri verildi. Arama Kurtarma eğitmenleri tarafından teorik, uygulama ve tatbikatlar ile ekibe eğitim verildi.

Eğitim

AFAD’ın tanıtımı, görev-sorumlulukları ve ekip ile tanışma, TAMP kapsamında afetlerde kamu kurumlarının önemi, görevleri ve çalışma prensipleri, eğitim alanı uygulama faaliyetleri ve eğitim parkurlarının tamamlanması, arama kurtarma cihaz ve makinaları tanıtımı ve hangi görevlerde kullanıldığı, enkaz alanında fiziki arama, güvenli yol oluşturma ve enkaz alanında kurtarma çalışma teknikleri, olası bir afet durumunda ekibin olay bölgesine intikali, konuşlanma ve müdahale teknikleri, trafik kazalarına müdahale teknikleri, kazazedeye müdahale teknikleri ve kazazede taşıma usulleri, kurtarmada kullanılan ip ve düğüm çeşitleri, sedye bağlama ve yüksek yerlerden sedye ile kazazede tahliyesi, istasyon kurarak ipler ile yüksek yerlerden iniş tekniği, kazazede arama-tarama teknikleri, Sapanca gölünde su üstü bot kullanımı eğitimleri verildi. 

19 Temmuz 2019 , Cuma Bu haber toplam 548 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU