Günün Tarihi:13 Temmuz 2020

‘4B zulmü bitsin’


Türk Büro Sen Sakarya Valiliği İş Yeri Temsilcisi İsmet Karaca yaptığı açıklamada, Ağustos ayında başlayacak toplu görüşmelerde öncelikli konunun 2020-2022 yılı için verilecek zam oranı, 3600 ek göstergenin herkese verilmesi ve 4B li personelin özlük hakların iyileştirilmesi olması gerektiğini söyledi.

Karaca, “4B’li arkadaşlar sıkıntılarını kaleme almış bizlere ulaştırdılar. Toplu sözleşme öncesi arkadaşlarımızın taleplerini toplu sözleşmeye katılacak yetkili sendikalara gönderdik. İnşallah tüm memurların talepleri toplu sözleşme masasında görüşülür ve çözüme kavuşur artık dayanacak gücümüz kalmadı . 4B’liye kadro verilsin. Mecburi emeklilik kaldırılsın. 657 tabi memura verilen ek ödemenin 4B’lilere de verilsin. Kıdem Tazminatı herkese bürüt maaştan 4B’liye en düşük maaştan. En düşük maaşlı 4B’li sözleşmeli personel %20 ye herkesten önce giriyor. Görevde yükselmenin önü açılsın. Tayin Hakkı verilsin” dedi.

 

21 Temmuz 2019 , Pazar Bu haber toplam 381 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU