Günün Tarihi:6 Temmuz 2020

Karasu’da sel bilançosu


Karasu, Kocaali ve Akçakoca’da yaşanan sel felaketinin bilançosu ortaya çıkmaya başladı.

Komşuya destek

Karasu’da sağanak yağış nedeniyle bazı mahallelerde sel baskınlarına neden oldu.  Yaşanan sel felaketi sonrasında açıklama yapan Belediye Başkanı İshak Sarı, “İncelemelerimiz sonucu hasar tespit çalışmalarımızı tamamladık. Kurudere ve Yeşilköy Mahallelerimizle birlikte komşu ilçemiz Kocaali’ye de iş makinalarımızla, imkânlarımız ölçüsünde destek verdik. Hasarın en kısa sürede giderilmesi için tüm gayretler gösterilecektir.  Yaşadığımız sel baskını sonucunda Kurudere Mahallesi Bıçkıdere mevkiinde 1 adet betonarme köprü yıkılarak tamamen kullanılmaz hale gelmiştir. Aynı bölge üzerinde dere geçişleri için 2 adet beton imalattan oluşan hemzemin geçit kullanılmaz hale gelmiştir. Yeşilköy Mahallesi yayla deresi mevkiinde 1 adet köprü yıkılarak kullanılmaz hale gelmiş, çıralı mevkiinde 1 adet köprü hasar görmüş ve yaptığımız incelemeler sonucu tamir ve bakımı gereklidir.”

Tespitler

Başkan Sarı, “Bununla birlikte  Yeşilköy Mahallemizde 450 metre uzunluğunda 6 metre genişliğinde kilitli parke yol sel suları nedeniyle bozulmuş, yaklaşık 2500 m2'lik kilitli parke tahribi gerçekleşmiştir.  Kurudere Bıçkıderesi yolu (stabilize) sel suları nedeniyle alınmış mekanik malzeme ile bakım onarım gerekmektedir. Maden Deresi’nde 2500 metrelik asfalt kaplama yolda 9 noktada dere yatağı tarafından çökme olmuş taş tahkimat ihtiyacı bulunmaktadır. Yine aynı yol kaplaması asfalt olduğundan sel suları yol seviyesine çıktığından birçok alanda asfalt kopmaları ve çökmeler olmuş heyelanlar nedeniyle de gözle görülür ayrılmalar oluştuğundan yol 2500 mt uzunluğunda 6 metre genişliğinde kullanılmaz haldedir” dedi.

22 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 512 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU