Günün Tarihi:6 Temmuz 2020

Akyazı’nın ihtiyaçları belirlendi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akyazı İlçe Örgütü’nün düzenlediği bilgilendirme toplantısında ilçenin ihtiyaçları ve sorunları konuşuldu.

Bilgi verdi

Toplantıya; CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, İl Başkan yardımcıları Hülya Köse ve İdris Karaman, İl eski yöneticilerinden Ahmet Ulusan, CHP’den Sakarya Milletvekili adayı olan Refik Karakaş, İlçe yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Toplantıda, CHP İlçe Başkanı Recep Furuncuoğlu yetkililere Akyazı ile ilgili bilgiler verdi ve bazı taleplerini iletti.  CHP İlçe binasında gerçekleşen toplantıda İlçe Başkanı Furuncuoğlu, Mahalli seçimi geride bıraktıklarını, yapılan mutabakat nedeniyle Akyazı’nın İYİ Parti’ye verilmesi nedeniyle Akyazı’da aday çıkaramadıklarını, parti olarak İYİ Parti’ye destek verdiklerini ve yaptıkları tüm toplantılara ve konuşmalara katıldıklarını, kısaca CHP Akyazı İlçe Başkanlığı ve Örgütü olarak mutabakata sadık kalarak görevlerini fazlasıyla yaptıklarını söyledi.

İhtiyaçlar

Akyazı’nın var olan ihtiyaçlarından da bahseden Furuncuoğlu,  “ 100 bin nüfuslu Akyazı’mızda bir terminalimiz, mezbahamız ve yeterli oranda otoparkımız yok. Terminalimiz olmadığı için İlçe dışına yolcu taşımacılığı yapan otobüs ya da midibüsler bir akaryakıt istasyonunun yanından yolcu alıp götürmektedir. Bunu çok ayıpladığımızı söyleyebilirim. Ayrıca mezbahamız olmadığı için kasaplar kesmek istedikleri hayvanlarını Sakarya’ya götürüp kestirmekte ve yaptıkları masrafları da sattıkları ete yükleyerek tüketici daha pahalı et almak zorunda bırakılmaktadırlar. Bunun dışında mevcut bir parkımız var. Kiralandığı için işletmesi özel bir kişi tarafından yapılan bu parkta cinsiyet ayırımı yapılmakta ve erkekler ile kadınlar ayrı ayrı oturmak zorunda bırakılmaktadır.”

Bisiklet yolu

Başkan Furuncuoğlu, “Bu devirde bu durumu anlamakta da, gelen misafirlerimize anlatmakta da zorluk çekiyoruz. Bir de bisiklet yolu olmadığı için bisikletleriyle ana yolu kullananların büyük tehlike içinde olduklarını gözlüyoruz. Mutlak surette bisikletçilerin rahatlıkla gidip gelebilecekleri bir bisiklet yoluna acil ihtiyaç var. Akyazı’da bir Fakülte kurulmasının artık şart. Yeni Üniversitemize bağlı olarak açılacağı söylenen Fakülte ile ilgili yapılan çalışmalara katılacağız ve üzerimize düşen görev ne ise onu yerine getireceğiz. Bu konuları size aktardığımız gibi en kısa zamanda Belediye Başkanıyla da görüşüp kendisine aktaracağız.”

Görev

Eski İlçe Başkanı Mithat Baştan ise, CHP’nin son yapılan mahalli seçimlerde büyük atılım gösterdiğini İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bir çok Büyükşehir ve İl Belediye Başkanlıklarını kazandıklarını, bu durumu milat olarak değerlendirdiklerini belirterek, “Bizde Akyazı CHP olarak yerimizde oturmadan, çok çalışarak eski seviyelerimize çıkmamız lazım. Onun için bu konuda  ben CHP’liyim diyen herkes görev düşüyor. Üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeli ve partimizi belirlediğimiz hedefe ulaştırmalıyız” dedi.

Fakülteye destek

Yönetim kurulu üyelerinden Talat Aşan, Ülke genelinde elde edilen başarıların tesadüfü olmadığını, çalışmanın karşılığı olduğunu söyleyerek, “Bizde çok çalışmalıyız ve Sakarya’da Akyazı’da Belediye Başkanlığını kazanacak seviyeye gelmeliyiz.  Ayrıca kurulması planlanan Sağlık Bilimleri Fakültesinin de bir an önce kurulup açılması konusunda teşkilat olarak başlatılan çalışmalara destek vermeliyiz” dedi.

Zorlukları aştık

Son olarak söz alan Başkan Isır, “ Öncelikli olarak yerel seçimde ittifaktan bahsetmek istiyorum. Biz CHP olarak ittifak ortağımız olan İYİ Parti’nin Belediye Başkan adayı gösterdiği her yerde desteğimizi verdik. Ancak bizim Belediye Başkan adayı gösterdiğimiz yerlerde ittifak ortağımızdan aynı desteği göremedik. Bunu özellikle ifade etmek isterim. CHP’li olmak zor iştir. Hele hele Sakarya’da ve özellikle de Akyazı’da CHP’li olmak daha da zordur. Biz ve sizler bu zorlukları yenerek bugünlere geldik. İl başta olmak üzere tüm İlçelerimizde örgütlerimiz yerel seçimlerde çok iyi çalıştılar. Kendilerine bir İl Başkanı olarak teşekkür ediyorum. CHP olarak biz bize Atatürk’ümüzün armağanı olan Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Çünkü biz Atatürk’ün yolunda yürüyoruz. CHP bu Ülkenin mihenk taşıdır” dedi.

22 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 286 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU