Günün Tarihi:6 Temmuz 2020

Ana arı satışları başladı


Endemik bitli çeşitliliği, zengin ballı bitkiler florası, arı arı yetiştirileceğine uygun iklimiyle arıcılık için bir coğrafyaya sahip olan Sakarya’da bal verimini arttırmak için en önemli etkenin ana arı olduğu belirten Sakarya Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı Mustafa Ör, “Ana arı satışlarımız birliğimizde başlamıştır” dedi.

Arıcıların genç, sağlıklı ve yüksek genetik özelliklere sahip ana arıların çalışması  gerektiğini vurgulayarak, sabit arıcıların ana arılarını 2 yılda bir, gezginci arılarında her yıl değişmesi gerektiğini söyledi. Başkan Ör, ana arının arıcılıkta çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, Marmara bölgesine uygun ana arılarla hem birim kovandan elde edilecek ürün miktarının artacağını hem de koloni kayıplarının önüne geçileceğini ve ayrıca, bütün canlılarda olduğu gibi arılar da zaman içinde yaşadıkları coğrafi bölgenin şartlarına uyum göstererek değişik ırk özellikleri kazandığını söyledi. Ör, “Arı ırkları hırçınlık, alışkanlık, hastalıklara dayanıklılık gibi değişik özellikler gösterir. Ana arı ihtiyacı olan arı üreticilerimiz, ihtiyaçlarını birlikten temin edebilirler” dedi.

 

22 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 350 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU