Günün Tarihi:6 Temmuz 2020

Zarar tespiti başladı


Vali Vekili Erdoğan Ülker, MHP Grup Başkanvekili olan Sakarya Milletvekili Levent Bülbül’ün de katılımı ile önceki gün aşırı yağış sonrası meydana gelen sel felaketinin etkili olduğu Kocaali İlçesi’ni ziyaret ederek çalışmaları yerinde incelediler.

Bürokratlar işbaşında

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Erdemir, DSİ 32. Şube Müdürü Abdurrahman Cebeci, Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Ahmet Ersöz’ün de eşlik ettiği ziyarette, sel sularının etkin olduğu Melen, Kozluk, Maden Deresi ve Bezirgan mahallelerinde incelemelerde bulunan Vali Vekili Erdoğan Ülker ve Bülbül, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundular.

Melen Çayı taştı

Sel felaketinin boyutu ve çalışmalar hakkında bilgiler veren Kocaali Belediye Başkanı Acar, ilçenin neredeyse tamamında uzun süredir görülmeyen yoğun bir yağışın gerçekleştiğini belirterek, “Melen Çayı'nın taşması sonucu düşük kottaki yerlerde su baskınları yaşandı. Afet bölgesinde birçok ev, işyeri, tarla ve besi hayvanı sel sularından etkilendi. İlk andan itibaren SASKİ, AFAD, DSİ, Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri ile birlikte sahadayız” dedi.

40 kişi kurtarıldı

Kocaali İlçesi’nde meydana gelen su baskınında önceliklerinin mahsur kalan 40 vatandaşı kurtarmak olduğunu söyleyen AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, ”Yağmurun başladığı andan itibaren Valimiz Ahmet Hamdi Nayir’in talimatları ile Sakarya Afet Müdahale Planı kapsamında başta AFAD olmak üzere ilgili hizmet grupları ile birlikte 40 vatandaşımızı can kaybı olmadan güvenli yerlere naklettik” dedi.

11 bölgede zarar

Kaşkaş, ilçeye bağlı Açmabaşı, Köyyeri, Yalpankaya, Görele, Yanıksayvant, Caferiye, Bezirgan, Kozluk, Demiraçma ve Melen Mahalleleri ile Maden Deresi bölgesinde çalışmalar yaptıklarını belirtirken, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Erdemir de özellikle tavuk kümesleri başta olmak üzere, tarım ile ilgili hasar ve zarar tespit çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

En büyük teselli

Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Ahmet Ersöz ile DSİ 32. Şube Müdürü Abdurrahman Cebeci’de bilgilendirmelerde bulunurken, ilgili tüm kurum ve kuruluşların yağmurun başlaması ile teyakkuza geçtiğini belirten Vali Vekili Erdoğan Ülker’de, “Yoğun yağışın getirdiği sel sularında can kaybının yaşanmaması en büyük tesellimiz. İlk andan itibaren tüm ekiplerin öncelikleri mahsur kalan vatandaşlarımız oldu. Tahliye edilen vatandaşlarımızın güvenliği alındıktan sonra ekiplerimiz riskli bölgeler konusunda istişarelerde bulunup, gerekli adımları attılar. Yağmurun miktarı ve şiddeti yoğun olunca afetin boyutunu da bayağı etkiledi” dedi.

Yaralar sarılacak

Ülker, “Devletimizin tüm birimleri görev alanlarına göre tespit çalışmalarını yapmaya devam ediyorlar. Çalışmalar tamamlanınca hem ilçemizin hem de selden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını devletimiz saracaktır. Yüce Allah her türlü afetten bizleri korusun” diye konuştu. Tavuk çiftliği ile ekili alanlardaki sel sularının boyutunu ve çalışmaları yakından inceleyen Vali Vekili Erdoğan Ülker ve Bülbül, selden etkilenen vatandaşlarla da bir süre görüşerek ‘geçmiş olsun’ dediler.

22 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 327 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU