Günün Tarihi:28 Şubat 2021

‘Yaralarımızı saracağız’


AK Parti Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve İlçe Başkanı Ersan Demir, Kocaali ve çevresinde yaşanan sel felaketinin ardından bölgede yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Ciddi hasarlar var
İlçenin neredeyse tamamında uzun süredir görülmeyen yağışın gerçekleştiğini anlatan Acar, Melen Çayı'nın taşması sonucu düşük kottaki yerlerde su baskınlarının yaşandığını belirten.
Acar, "Bezirgân, Kozluk, Melen, Caferiye, Mahallerimizde “Büyük Melen” nehrinin taşması ile tarım arazilerinde, tavuk çiftliklerinde, ulaşım arterlerinde çok ciddi hasarlar oluştu. Sadece tavuk çiftliklerinde 300 bin kanatlı hayvan, 40 büyük baş hayvan telef oldu. Selden dolayı Bezirgân Mahallerimizi, Uğurlu Mahallemize (Akçakoca ) bağlayan, Uğurlu Mahallesini, Aydoğan (Kocaali) Mahallemizi bağlayan köprüler yerle bir oldu” dedi.

 
Kullanılamaz halde

Şerbet Pınar, Kestanepınar, Açmabaşı, Yalpankaya, Yanıksayfant, Görele, Süngüt, Akpınar (Maden Deresi) mahallerinde afetin boyutları çok daha korkutucu olduğunu ifade eden Başkan Acar “ Bu mahallerimizin hemen-hemen hepsinde fındık arazileri büyük hasar aldı. Yanıksayfant ve Yalpankaya mahallerimizi bir birine bağlayan ulaşım arteri heyelan nedeni ile kullanılamaz hale geldi. Diğer mahallerimizin birçoğunda heyelandan kaynaklanan nedenlerden dolayı yollar kapalı kaldı. Hendek-Kocaali bağlantı yolu (Çam dağı) istikametinden oluşan heyelandan dolayı üç-dört saat ulaşım açılamadı. Maden Deresi bölgesinde bulunan tesisler kullanılamaz hale gelip,  Karasu ve Kocaali ‘yi bir birine bağlayan köprü selin şiddetine dayanamayarak yıkıldı” dedi.

Geçmiş olsun
Acar, “İlçe olarak çok zor bir gece geçirdik. Bütün hemşerilerimize, tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Uğurlu, Esma Hanım köylerinden vefat eden arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim. Allah bizleri daha beterlerinden korusun. İnşallah Belediye, Sakarya Büyükşehir, SASKİ, AFAD ve Karasu Belediyesi iş birliği ile sahada yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor, İnşallah Çalışmalarımızı daha da hızlandırarak, yaralarımızı saracağız” şeklinde konuştu. Bölgedeki esnaf ve vatandaşlarla da bir araya gelen Uncuoğlu ve Atabek, geçmiş olsun temennisinde bulunarak yaraların en kısa sürede sarılacağını belirttiler.

 

22 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 587 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU