Günün Tarihi:29 Eylül 2020

İnsan haklarını konuştular


Sakarya Barosu İnsan Hakları Merkezi Üyeleri’nden Av. Ali Fethi Gürler ve Av. Uğurcan Saraç, İstanbul’da düzenlenen ‘İnsan Hakları Merkezi, Mülteci Hukuku Semineri’ne katıldı.

Mülteci

Mülteci Hakları Merkezi tarafından, Avukatlara Yönelik Mülteci Hukuku Semineri düzenlendi. Düzenlenen seminere Sakarya Barosu’nu temsilen, Sakarya Barosu İnsan Hakları Merkezi üyeleri Av. Ali Fethi Gürler ve Av. Uğurcan Saraç katıldı. İstanbul’da gerçekleştirilen ve 2 gün süren seminerde, ‘Sınır Dışı ve İdari Gözetim Prosedürleri Bağlamında AİHM İçtihatları ve Başvuru Yolları’ başlıklı konu, Türkiye’nin farklı il barolarından katılan birçok avukata detaylı olarak anlatıldı.

Hukuki yardım

Adli Yardım bürolarının önemine vurgu yapılan seminerde;  son yıllarda ülkelerindeki savaş ve zulüm olaylarından kaçarak Türkiye’ye sığınan mültecilerin sayısında çok büyük bir artış oluşması nedeniyle; mültecilere yönelik hukuki yardımın büyük önem taşıdığı, bu kapsamda barolar bünyesindeki Adli Yardım bürolarının önemine vurgu yapıldı.

Sınır dışı

Seminerde son olarak, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu çerçevesinde düzenlenen uluslararası koruma, sınır dışı ve idari gözetim prosedürleri incelendikten sonra ulusal mahkemeler nezdinde de önemli bir referans olarak kabul edilen AİHM içtihatları, sınır dışı ve idari gözetim konuları özelinde katılımcı avukatlarla paylaşıldı.

 

24 Temmuz 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 353 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU