Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Aziziye İlkokulu taşınıyor


Karasu Aziziye İlkokulu yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle önümüzde 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Sezi Eratik Ortaokulu’nda eğitim verecek.

Depreme dayanıksız

Aziziye İlkokulu’nun geçici olarak bulunduğu binada  yapılan incelemeler sonucunda depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkım kararı alındı. Okulun öğrencileri, yeni binalarına kavuşana kadar Sezi Eratik Ortaokulu’nda eğitim görecek. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan yaptığı açıklamasında, “Okul binasının depreme karşı güçlendirilmesiyle ilgili olarak Ankara’ya gönderilen veriler olumsuz çıktı. Valilikten yıkımına onay aldık. Sürecin hızlanması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak üzerime düşeni yaptık” dedi.

İkili eğitim

Binada öğleden önce ortaokulun ders işleyeceğini ifade eden Turhan, “Öğleden sonra ilkokul bulunacak. Bu şekilde ilçemizde bir okulda mecburiyetten dolayı ikiliye dönmüş olduk. Tabii, şunu söyleyelim; Bunu hiçbir şekilde herhangi bir malzeme konusu yapamayız. Çünkü işin içerisinde çocuklarımızın can güvenliği var. Onlar şu anda bize emanet. Nasıl ki, çocuğumuzu depreme karşı riskli bir okulda tutmak istemiyorsak, kimsenin çocuğunu da tutamayız. Sonuna kadar sahip çıkacağız. Biz, Milli Eğitim olarak bütün hazırlıklarımızı yaptık. Sarkmalar ve onaylamaların yaşanması ihtimalini göz önünde bulundurursak yapılacak olan yeni binanın teslimi iki yılı bulacak” dedi.

Velilere duyuru

 Aziziye İlkokulu yetkilileri tarafından internet sitelerinden  velilere yapılan duyuruda, “Okulumuz; hizmet binamızın yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle Sezi Eratik Ortaokulu Hizmet binasına taşınmıştır. 2019/2020 Eğitim Öğretim yılından itibaren hizmetlerimiz ikili öğretim (öğlenci) şeklinde devam edecektir. Tüm velilerimize ve öğrencilerimize duyurulur” şeklinde verildi.

 

24 Temmuz 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 731 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU