Günün Tarihi:7 Mart 2021

Minikler sağlıklı yaşamayı öğrendi


Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Kur’an kursu öğrencilerine İlçe Müftülüğü Konferans Salonu’nda “Sağlıklı Yaşam İçin Alışkanlık Geliştirme” eğitimi verildi.

Sunum yapıldı

Hendekteki Kur’an kursu öğrencilerinin katılım sağladığı konferansta; sağlığın önemi, hijyen, el yıkama, beslenme ve riskli durumlarda yapılabilecek müdahaleler hakkında farkındalık geliştirildi. Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Burcu Başaran Güngör, İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri, Hendek Müftülük personeli, Kur’an Kursu öğretmenleri ve öğrencilerinin katıldığı eğitimde sağlık ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

Oyunla eğitim

Özellikle genel hijyen ve temizlik alışkanlıklarının kazanılmasında erken yaşlarda eğitime başlanmasına vurgu yapılarak bedensel temizlik yanında çevre temizliğinin öneminden bahsedildi. Sağlıklı beslenme ve diyabet ile ilgili bilgilerin de paylaşıldığı kurs öğrencileriyle interaktif oyunlarla eğitim pekiştirildi. Konferansta riskli durumlarda özellikle yabancı cisim tıkanmalarında bilgilenerek kurtarıcı (Heimlich) manevralarıyla ilgili bilgiler verildi. Uygulamalı anlatılan eğitim çocuklar tarafından ilgi ve dikkatle izlendi.

Sağlık alışkanlığı

İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli ikinci oturum olarak Hendek Selimiye Cami bünyesindeki Kur’an kursu öğrencilerine aynı konularda eğitim gerçekleştirildi. Selimiye Cami İmamı, öğretmenler ve öğrencilerin katılım sağladığı ve Camii içinde gerçekleşen eğitime çocuklar ilgi gösterdi. İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Burcu Başaran Güngör, paydaş kurumlarla gerçekleşen ortak çalışmalarla daha fazla çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini dile getirerek, toplumun sağlık alışkanlıklarına katkı sağlamak için eğitim çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.  

26 Temmuz 2019 , Cuma Bu haber toplam 444 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU