Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

Kıbrıs’tan mutlu döndüler


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Yüksek Öğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi arasında ilişkilerin güçlendirilmesi ve diyalogların arttırılması amacıyla Yaz Dil Okulu’na giden Sakaryalı öğrenciler mutlu döndüler.

Akyazılı

Kıbrıs’ın en iyi üniversitelerinden Uluslararası Final Üniversitesi’nde misafir edilen öğrenciler çok verimli bir eğitim dönemi geçirdiler. KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Yüksek Öğrenim Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler ile aslen Sakarya Akyazılı olan uzman Elif Çoruhlu’nun yakından ilgilendiği öğrencilerimiz on beş gün süren Yaz Dil Okulu’nda yabancı dil eğitiminin yanısıra üniversitenin hazırladığı sosyal aktivitelere de katıldılar.

Teşekkür

Programdan çok memnun kaldıklarını belirten Sakaryalı öğrenciler bu fırsatı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve KKTC’deki tüm ilgililere çok teşekkür ettiler. Yaz Okulu kapsamında ilk kez Kıbrıs’a giden öğrenciler Kuzey Kıbrıs’ın tarihi ve turistik yerlerini de gezme imkanı buldular. Dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda yaşıtlarıyla tanışıp arkadaş olan Sakaryalı öğrencilere yaz okulu sonunda Uluslararası Final Üniversitesi’nden katılım belgesi ve sertifika verildi.

Bakan ziyareti

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Uluslararası Final Üniversitesi Rektörlüğü’nü de ziyaret eden öğrencilerle Kıbrıs izlenimleri konusunda sohbet eden Ziya Öztürkler amaçlarının KKTC’deki yükseköğretim faaliyetlerini tüm dünya ülkelerindeki öğrencilere tanıtmak olduğunu kaydetti. KKTC ve Sakarya ili arasındaki eğitim işbirliğini önümüzdeki süreçte daha farklı projelerle sürdürmek düşüncesinde olduklarını belirten Öztürkler, KKTC’de yükseköğretime Türk öğrencilerin ilgisinin her yıl artmasından mutluluk duyduklarını söyledi.

 

 

26 Temmuz 2019 , Cuma Bu haber toplam 365 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU