Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Komisyon üyeleri belirlendi


Sakarya Vali Vekili Erdoğan Ülker başkanlığında toplanan İl İnsan Hakları Kurulu komisyon üyelerini belirledi.

Toplantı

Sakarya İl İnsan Hakları Kurulu, İnsan Hakları Kurullarının Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları Hakkındaki Yönetmeliğin 14. Maddesi çerçevesinde Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker başkanlığında toplandı. Valilik toplantı salonunda gerçekleşen görüşmeye; Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Baro, SAÜ, mecliste grubu bulunan siyasi partiler ve STK’ların temsilcileri katıldı.

25 kişi

Toplantıda; kurulun işlevliğine fayda sağlaması ve yapılacak çalışmaları hızlandırması adına halkla ilişkiler ve iletişim faaliyetleri, insan hakları eğitimi ve insan hakları bilincini geliştirme, insan hakları ihlallerini araştırma, inceleme ve değerlendirme komisyonları kuruldu. Bu komisyonlara yirmi beş kişiden oluşan İl İnsan Hakları Kurulundan komisyon üyeleri de belirlendi.

İletişim

Kurulun çalışmalarıyla ilgili halkı bilgilendirmek, yazılı-görsel, işitsel ve dijital medya ile işbirliği yapmak ve sivil toplum kuruluşlarının insan hakları konularında çalışmalar yapmasını teşvik etmek amacıyla halkla ilişkiler ve iletişim faaliyetleri komisyonu görevli olacaktır.

Bilgilendirme

İnsan hakları bilincinin yaygınlaşması amacıyla panel, konferans, seminer gibi etkinlikler düzenlemek, ilk ve orta dereceli okullar, fakülte ve yüksekokulların bu alandaki faaliyetlerini desteklemek, insan hakları konusunda çevre bilincini yaygınlaştırma amacıyla bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapmak adına insan hakları eğitimi ve bilincini geliştirme komisyonu sorumlu olacaktır.

Çocuk hakları

İnsan hakları uygulamalarını yerinde görmek için kurum ve kuruluşları ziyaret etmek, nezarethane koşullarının iyileştirilmesi ve mevzuata uygun hale getirilmesi hususunda tavsiyelerde bulunmak, sokak çocuklarının çözümüne, çocuk işçiliğinin ve çocuk dilenciliğinin önlenmesine yönelik çalışmalar yapmak ile insan hakları ihlallerini araştırma, inceleme ve değerlendirme komisyonu görevli olacaktır. 

27 Temmuz 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 632 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU