Günün Tarihi:25 Haziran 2022

‘Bütün dünyamız Adapazarı’


Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, müdürlerle bir araya gelerek 2020-2024 Stratejik Plan toplantısı yaptı. Toplantıda açıklama yapan Başkan Işıksu, “Bizim işimiz, gücümüz, bütün gönlümüz, bütün dünyamız Adapazarı” dedi.

Stratejik plan

Adapazarı Belediyesi 2020-2024 Stratejik Planı’nı oluşturma çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Mutlu Işıksu, Başkan Yardımcıları; Hilmi Kızılcık, Fatih Çelikel ve Yusuf Özden ile birlikte Adapazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda müdürler ve plan çalışmalarına katılan personellerle stratejik plan toplantısı gerçekleştirdi.

Yol haritası

Adapazarı Belediyesi’nin Stratejik Planı’nın çok önemli olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan Başkan Mutlu Işıksu, “‘Neredeyiz?’, ‘Nereye gitmek istiyoruz?’, ‘Gitmek istediğimiz yere nasıl ulaşabiliriz?’ ve ‘Başarımızı nasıl takip eder ve değerlendiririz?’ gibi dört temel ihtiyacımızı karşılayacak bir plan için başlattığımız çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hedeflerimizi ve gelecek zaman bölümlerinde nerelerde olacağımızı ortaya koymamız ve geleceği ayrıntılı ve kapsamlı bir şekilde planlamamız gerekiyor. Bunun için ben çalışma arkadaşlarımıza güveniyorum.”

Tespit şart

Adapazarı’nı hedeflerine ulaştırmak için tüm meselelere hâkim olmak ve tüm ayrıntıları tespit etmek gerektiğinin altını çizen  Işıksu, “Sloganımız bizim net. Biz Adapazarı’nı çok seviyoruz. Bizim işimiz, gücümüz, bütün gönlümüz, bütün dünyamız Adapazarı. Şehrimizi severek, çok çalışarak projelerimizin tamamını hayata geçirmek istiyoruz. İşte bu çalışmada tüm çalışma arkadaşlarımız, Adapazarlılık kavramının, o aidiyet duygusunun verdiği dinamizmle hemşerilerimize en güzel hizmetleri sunmaya devam edecek; tarihi mirasa, kültürel zenginlik ve çeşitliliğe olan saygı duruşuyla Adapazarı’mıza nasıl daha fazla katkı verebilirimin peşinde olacak, olmalı.”

Güzellik

Stratejik Plan’ın rehberliğindeki çalışma sürecinden de bahseden Başkan Işıksu, “Bereket, kardeşlik ve dayanışmanın şehri Adapazarı’mızın o tüm güzelliklerinin üzerindeki örtüyü kaldırıyoruz. Adapazarı adını, itibarını, markasını, şehrin merkezi olma özelliğini, şehrimizin merkezi olmasının değerini ortaya çıkarmaya başladık. Eski değerlerimizle büyüyen ve gelişen Adapazarı’mızın, geleceğin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını işte bu Stratejik Planımızın rehberliğinde ortaya çıkararak çalışacak; ekonomide, tarımda, turizmde, eğitimde, sağlıkta, kültür, sanat ve sosyal hayattaki zenginliğini, farkını ortaya koymaya devam edeceğiz” dedi.

Gelecek

İstişarelerin de olduğu ve 3 saat süren toplantıda Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı’mızın merkezinden, Bulvar’dan, Gümrükönü Meydanı’ndan en uzaktaki mahallesine kadar tarihine, geleneksel mahalle dokusuna, havasına, suyuna, ağacına, çiçeğine, kuşundan kedisine duyduğumuz saygıyı, sevgiyi canlandırarak, yaşatarak, çoğaltarak çalışmaya devam etmeliyiz. Adapazarı’mızı sadece yollardan, kaldırımlardan, ulaşımdan, altyapıdan ibaret görmeden, tabiat ve insan odaklı belediyecilik yaparak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gelecek nesillere, geleneklerimiz ve kültürümüzle sağlıklı ilişki kuracakları çok daha güzel bir Adapazarı hazırlamak için Stratejik Planı çok önemsiyorum. Stratejik Plan bizim yol haritamızı belirleyecek” dedi. 

29 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 501 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU