Günün Tarihi:26 Şubat 2021

KOSGEB’le hayallerine ulaştı


Sakaryalı 34 yaşındaki bir çocuk annesi Gülşah Yıldırım KOSGEB’den aldığı destekle Serdivan’da açtığı butiğinde yurt dışına ihracat yapıyor.

Yurt dışına satıyor

Önceleri evinde internet üzerinden sipariş alarak iş yapmaya başlayan Gülşah Yıldırım KOSGEB kurslarına giderek Serdivan İlçesi Yazlık Mahallesinde butik kafe açtı.  Yıldırım, KOSGEB’den aldığı 50 bin lira destekle işini büyüterek Avrupa ülkelerine ve Rusya, Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelere siparişleri yetiştiremiyor. Özellikle çocuk giyimleri üzerine çalışmalarını sürdüren genç girişimci kadın, iş yerine gelen müşterilerine zaman zamanda çay servisleri yapıyor.

Çocuk giyim

Girişimci kadın Gülşah Yıldırım, yaptığı açıklamada, “KOSGEB’in girişimci kadınlara iş yeri açmak için destek verdiğini biliyordum. Bende KOSGEB’e başvurdum kursu tamamladıktan sonra bir proje hazırlarım ve KOSGEB’e sundum. Projem kabul gördü ve 50 bin lira almaya hak kazandım. İş yeri açtığımda hiç param yoktu ama KOSGEB’in sayesinde hayallerim gerçek oldu ve iş yerimi açtım.  Allaha şükür ki hayallerim gerçek oldu ve şu anda yurt dışına mal satıyorum ve siparişleri yetiştiremiyorum. Türkiye’nin her köşesine siparişle mal gönderiyorum. Özellikle çocuk giyim üzerine olan iş yerimde, zaman zaman müşterilerime de yetiştiremiyorum” dedi.

Teşekkür

Yıldırım, “Dükkânımı tuttuğumda cebimde hiç param yoktu ama KOSGEB’e güvendim ve projem kabul oldu. KOSGEB sayesinde dükkanımı açıp hayallerimi gerçekleştirdim. Müşterilerim dükkâna geldiğinde hem alışverişini yapıyorlar hem de ev yapımı yiyecekleri yiyorlar onlara da servis yapıyorum. Benim hayalimi gerçekleştiren KOSGEB’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

29 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 504 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU