Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Serdivan’daki tüm dereler ıslah ediliyor


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, ilçede Afet Riski Oluşturan Su Kaynaklarıyla ilgili hazırlamış olduğu raporu kamuoyuyla paylaşırken, ilçedeki tüm derelerin ıslah edileceğini söyledi.

Geniş katılım

Belediye Meclis Salonu’nda videolu sunum eşliğinde gerçekleşen toplantıda; DSİ Sakarya Şube Müdürü Abdurrahman Cebeci, AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Saski Genel Müdür Yardımcısı Sezar Ercan, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Serdivan İlçe Tarım Müdürü Süleyman Akyıldız, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar da hazır bulundu.

Çözüm için varız

Şiddetli yağışların beraberinde getirmiş olduğu tahribatı ve bu tahribata sebep olan faktörleri madde madde anlatan Başkan Alemdar, çözüm için atılması gereken adımların yanı sıra hareket noktasında da ilgili kurumlarla hangi yöntemlerin uygulanması gerektiğini tek tek katılımcılarla paylaştı.

Felaket olmasın

Başka afetler yaşamamak için yol haritasının ivedilikle belirlenip bir an önce çalışmaların start alması gerektiğini vurgulayan Alemdar, "Yol haritamızı belirlemek için buradayız. Bu doğrultuda ilgili tüm kurumlarla koordineli bir şekilde hareket ederek, gerekli olan tüm adımlarını atacağız. Gayemiz bir daha sel felaketinin yaşanmaması." ifadelerini kullandı. Toplantıya katılan tüm misafirler çözüm için atılacak her adımda biz varız mesajı verdi.

DSİ’den heyet

Serdivan’da yaşanan sel afetiyle ilgili geçtiğimiz hafta Devlet Su İşleri (DSİ)  Genel Müdürü Mevlüt Aydın’la görüşen Başkan Yusuf Alemdar, bu kez Ankara’dan gelen heyetle birlikte afetin yaşandığı mahallelerde inceleme yaptı.

Bölgeyi gezdiler

DSİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Dağdeviren, DSİ 3. Bölge Müdürü Murat Gül ve DSİ Sakarya Şube Müdürü Abdurrahman Cebeci’nin de yer aldığı ziyarette; heyet tarafından mücavir alanlarda inceleme yapılırken, selin dere yataklarında, tarım arazilerinde, karayollarında ve meskun mahallerde sebep olduğu tahribat da yerinde analiz edildi.

Islah çalışması

Başkan Yusuf Alemdar bir daha böyle bir afetin yaşanmaması için DSİ ile birlikte tüm detayları masaya yatırdıklarını belirterek, dere yataklarının ıslah çalışmalarına başlanacağını söyledi.

 

29 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 460 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU