Günün Tarihi:7 Ağustos 2020

OLGUNLARDA İLK FİNALİSTLER


Gazi Metal 31nci Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvasında 40ncı akşam da geride kaldı. Büyük kupalara adım adım ilerlerken önceki akşam ortalık yandı.

Karşılıklı goller atıldı
Ticaret Meslek Lisesi Spor Kulübü Derneğinin eğitime katkı sağlamak üzere düzenlediği Gazi Metal 31nci Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvasında ilk yarı final maçları önceki akşam oynandı. 40ncı randevuların sahnelendiği akşamda Olgunlar Kategorisi takımları sahadaydı. Finalistlerin belirleneceği maçların ilkinde Sakarya Bahçeşehir Koleji ile Akyazı Konak İnşaat kozlarını paylaştı. Müthiş çekişmenin yaşandığı ilk yarı 4-4 sona erdi.

Gergindi
Oldukça gergin geçen ikinci yarıda da fileler karşılıklı olarak havalandı. Tuncay Budakin ile öne geçen Akyazı, Ümit Serter Keskin ile cevap buldu. Bahçeşehir yediği her gole karşılık verirken 50 dakika tamamlandığında skor 6-6’ydı. Hakemin uzatmaları göstermesinden iki dakika sonra ise Engin Esmer sahneye çıktı ve Bahçeşehir Kolejini 7-6 öne geçirerek finale taşıdı. 

İlk yarıda
Olgunlar Kategorisinde sahnelenen yılın ilk yarı final karşılaşmalarının ikincisinde Uzman Kimya ile Sakarya Masterlar Derneği sahaya ayakbastı. Tecrübeli kadroları, ünlü isimleri ile sahada olan her iki ekibin de futbolun tüm güzelliklerini sergilediği maçta ilk yarı 3 golle geçildi. Yasin Çelik’e, Bülent Belat ve Soner Neliker ile cevap veren Uzman Kimya 2-1 öndeydi.

İkinci yarı
İkinci yarıya yenik başlamasına karşın ayakta kalan Masterlar, Yasin Çelik ile 2-2’yi buldu ancak Bülent Belat 49’da Uzman Kimya’yı yeniden öne geçirdi. Maçın böyle biteceği düşünülürken 50+1’de kazanılan bariz penaltıyı maçın yıldızı Yasin Çelik gole çevirdi ve karşılaşmada normal süre 3-3 tamamlandı.

Penaltılara gidildi 
Sakarya Masterlar Derneği ile Uzman Kimya arasındaki nefis karşılaşmada normal süre 3-3 bitince gözler penaltılara çevrildi. 5’er atışlık ilk penaltılarda da eşitlik bozulmayınca gözler bire bir olan seri penaltılara çevrildi. Bu atışlarda Uzman Kimya 2, Sakarya Masterlar Derneği bir gol atınca skor 10-9 olarak kaydedildi. Finale yükselen Uzman Kimya’da büyük sevinci yaşandı. Böylece turnuvada yılın ilk finalistleri Sakarya Bahçeşehir Koleji ile Uzman Kimya oldu. Bu iki dev, yarın akşam saat 22.00’de başlayacak şampiyonluk maçında büyük kupayı almak için kıran kırana mücadele edecek.  

Haydi sahaya
Gazi Metal 31nci Sakarya Olgular Futbol Turnuvasında yılın ikinci yarı final maçları bu akşam oynanacak. Tecrübeli Olgunlar Kategorisinde önceki akşam oynanan maçlar sonunda Akyazıspor’Çetinkaya Market, Gün İnşaat, Remax Hür ve Deniz Fren&Bosna Pırıldar Market yarı finale yükseldi. İlk üç takımın aynı puanda olmasından dolayı kural gereği önce bu takımların maçlarındaki skorlara, ardından da en çok gol atanlara bakılarak sıralama netleştirildi.

Sakarya Bahçeşehir Koleji: 7-Akyazı Konak İnşaat: 6
Hakemler: Sinan Bilgin, Muhammet Basri Batmaz, Berat İnekçioğlu
Sakarya Bahçeşehir Koleji: Ramazan Özdamar, Cengiz Furuncu, Hasan Furuncu, Hasan Öztürk, Engin Esmer, Ümit Serter Keskin, Soner Boz, Mustafa Ateş, Hüseyin Sunar Karakayış, Mehmet Zafer Akbaş
Antrenör: Mehmet Ali Çalışkan
Akyazı Konak İnşaat: Mustafa Arslan, Mesut Özkan, Adil Yazıcı, Nadir Orsavaş, Hasan Öztürk, Tuncay Budakin, Turan Taşkın, Berat Ferik, Mustafa Kocabey, Ali Uzuner, Recep Koşar
Antrenör: Hasan Sabri Yılmaz
Goller: Dk.3-9-14-27 Ümit Serter Keskin, Dk.13-50+2 Engin Esmer, Dk.45 Mustafa Ateş (Sakarya Bahçeşehir Koleji), Dk.6-26-28 Tuncay Budakin, Dk.17 Ali Uzuner, Dk.23-24 Mustafa Kocabey (Akyazı Konak İnşaat)
Sarı Kartlar: Dk.29 Cengiz Furuncu (Sakarya Bahçeşehir Koleji), Dk.32 Berat Ferik, Dk.50 Turan Taşkın (Akyazı Konak İnşaat)

---

Uzman Kimya: 10-Sakarya Masterlar Derneği: 9  

Hakemler: Gökhan Kahyacık, Ömer Faruk Kılıç, Kerem Şenneyli
Uzman Kimya: Engin İrdem, Özcan Tanıl, Yasin Yılmaz, Yasin Usta, Ahmet Polat, Bülent Belat, Şenol Kargün, Soner Neliker, Volkan Şahinkol, Birol Yavuz, Sinan Özalp
Antrenör: Namık Kemal Yılmaz
Sakarya Masterlar Derneği: Şaban Çolak, Mehmet Demir, Vedat Tapan, Aytekin Kebelioğlu, Mustafa Çabuk, Halil Karaaslan (K.Kart), Yasin Çelik, Erkan Sezgin, Murat Balaban, Cem Karaca
Antrenör: Serkan Gidici
Goller: Dk.17-44-50+1 (Pen.) Yasin Çelik (Sakarya Masterlar Derneği), Dk.19-49 Bülent Belat, Dk.21 Soner Neliker (Uzman Kimya)
Sarı Kartlar: Dk.34 Birol Yavuz (Uzman Kimya), Dk.35 Erkan Sezgin (Sakarya Masterlar Derneği)
Kırmızı Kart: Dk.50+2 Halil Karaaslan (Sakarya Masterlar Derneği)
Penaltılar: Uzman Kimya: Yasin Yılmaz (Gol), Bülent Belat (Gol), Şenol Kargün (Gol), Özcan Tanıl (Gol), Soner Neliker (Gol), Sinan Özalp (Gol), Yasin Usta (Gol),
Sakarya Masterlar Derneği: Yasin Çelik (Gol), Erkan Sezgin (Gol), Murat Balaban (Gol), Aydın Özmert (Gol), Mustafa Çabuk (Gol), Mehmet Demir (Gol), Aytekin Kebelioğlu (Aut)

Olgunlar Turnuvası Programı

29 Temmuz 2019 Pazartesi (Tecrübeli Olgunlar Yarı Finali)
Saat 20.30 Akyazıspor&Çetinkaya Market-Gün İnşaat
Saat 22.00 Remax Hür-Deniz Fren&Bosna Pırıldar Market

30 Temmuz 2019 Salı (Olgunlar Kategorisi Finali)
Saat 20.30 Akyazı Konak İnşaat-Sakarya Masterlar Derneği (Üçüncülük Maçı)
Saat 22.00 Sakarya Bahçeşehir Koleji-Uzman Kimya (Şampiyonluk maçı)

31 Temmuz 2019 Çarşamba (Genç Olgunlar Yarı Finali)
Saat 20.30 A Grup Birincisi-B Grup İkincisi
(Bu iki maçın arasında, Turnuvamızın Maskotu Sadık Ceylan’ın Doğum günü partisi yapılacaktır)
Saat 22.00 B Grup Birincisi-A Grup İkincisi

1 Ağustos 2019 Perşembe (Tecrübeli Olgunlar Finali)
Saat 20.30 Yarı Final Mağlupları (Üçüncülük Maçı)
Saat 22.00 Yarı Final Galipleri (Şampiyonluk Maçı)

2 Ağustos 2019 Cuma (Genç Olgunlar Finali)
Saat 20.30 Yarı Final Mağlupları (Üçüncülük Maçı)
Saat 22.00 Yarı Final Galipleri (Üçüncülük Maçı)

29 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 582 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU