Günün Tarihi:6 Mayıs 2021

Yaz kursu öğrencileri doğada etkinlik yaptı


İlimizin başarılı okullarından Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu’nda akademik çalışmaları desteklemek amacıyla öğrencilere yönelik açılan, Destekleme ve Yetiştirme Yaz kursları her hafta gerçekleştirilen bir okul dışı etkinliklerle birlikte devam ediyor.

Derslerle birlikte

DYK Yaz Kursları’nda öğrenciler, bir yandan okul öğretmenlerinin verdiği Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine devam ederken diğer yandan da okul yönetiminin planladığı her hafta sosyal, kültürel ve sportif alanında bir okul dışı etkinlik gerçekleştiriyorlar.

Takım ruhu

Öğrencilerin, okulu benimsemelerinin, arkadaşlarıyla kaynaşarak birlikte takım ruhuyla başarılı çalışmalar yapmalarının amaçlandığını ifade eden Okul Müdürü Recep Almaz, bu konuda hedeflerine ulaştıklarını söyledi. Ayrıca yaz programlarının önümüzdeki eğitim öğretim yılı LGS ye hazırlık çalışmalarına olumlu katkı sağlayacağını da belirtti.

Sinema ve piknik

Geçen hafta avm de sinema etkinliği gerçekleştiren Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu öğrencileri bu hafta okuldışı etkinliklerini İl Ormanı’nda doğa yürüyüşü ve piknik etkinliği şeklinde gerçekleştirdi. Etkinliğe katılan Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, öğrencilere derslerine azimle çalışmalarını söyledi. Öğrencilerin oynadıkları çeşitli oyunlara da katılan Müdür Bakırtaş, Bugün burada kısa da olsa sizlerle beraber zaman geçirmek beni gerçekten çok mutlu etti.’ dedi. 

30 Temmuz 2019 , Salı Bu haber toplam 385 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU