Günün Tarihi:22 Eylül 2021

Sağlıkçılar taleplerini iletti


Ankara’da gerçekleşen başkanlar kuruluna, Sağlık- Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez katıldı.

Teşekkür

Bütün başkanların katılımı ile gerçekleşen toplantıda Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş toplu sözleşme sürecine katlı sağlayan tüm teşkilata teşekkür ederek, “Sağlık çalışanlarımız adına bu güne kadar elde ettiğimiz kazanımlarımız ortada İnşallah elde edeceğimiz ve mücadelesini vereceğimiz talep ve kazanımlarımız olacaktır” dedi.

Talepler

Döner sermayeli kurum ve kuruluşlarda görev yapan çalışanların mali durumlarıyla ilgili sosyal bir denge kurulmasının gerekli olduğu hallerde sosyal denge sözleşmesi yapılabilmelidir. Hekim dışı sağlık personelinden lisans mezunu olanlara 623 TL,  ön lisans mezunlarına 485 TL, ortaöğretim mezunlarına 346 TL her ay emekli aylıklarıyla birlikte ilave ödeme yapılmalıdır. Personelin unvanı, sağlık personelinin çalıştığı birimin risk durumu ile sağlık tesisinin hasta güvenliğini sağlama durumu, sağlık tesisinin rolü, yönetici değerlendirmesi, eğitim durumu, PDC doluluk oranı ve bölge gelişmişlik durumu gibi göstergelerin yer aldığı pozitif performansa dayalı bir ek ödeme sistemi uygulanmalıdır.

Kadro

Yıllık izinlerin tamamında döner sermaye kesintisi yapılmamalıdır. Toplu sözleşmede elde edilen ek puanlar döner sermaye tavanına takılmamalıdır.  İcap nöbet ücretleri, bu nöbetleri tutan tüm sağlık çalışanlarına ödenmelidir.  Acil servise hizmet veren laboratuvar ve röntgen çalışanları, acil servis için öngörülen artırımlı nöbet ücretinden yararlandırılmalıdır. Radyasyona tabi birimlerde hizmet gereği nöbet tutmak zorunda olan çalışanlara nöbet ücreti ödenmelidir. Sağlık teknisyeni, radyoloji teknisyeni, anestezi teknisyeni, laborant vb. branşlardaki personel sağlık memuru kadrolarına atanmalıdır. 3 yıl süreyle Sağlık Bakanlığı’nda çalışan 4/B sözleşmeli personel, vekil ebe/hemşireler ve kamu görevlisi olmayan aile sağlığı çalışanları 663 sayılı KHK’nın 45/A maddesi kapsamına geçirilmelidir.

 

31 Temmuz 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 502 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU