Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Yanlış tedavi bağımlı yaptı iddiası


Adapazarı ilçesinde yaşayan Emrah Tekin (33) isimli bir kişi böbrek taşı şikayetiyle gittiği hastanede yanlış tedavi gördüğünü iddia etti. Zorla AMATEM'e yatırılmak istendiğini öne süren Tekin, doktorlardan şikayetçi olduğunu belirtti.

Sancı yaşadı

Edinilen bilgilere göre, Adapazarı Şeker Mahalle’de oturan Emrah Tekin isimli bir kişi, yaşadığı şiddetli sancılar nedeniyle bir süre sonra iş yapamaz hale geldi. İnşaatlarda çalışarak geçimini sağlayan Tekin, sancıları dayanılmaz hale gelince Sakarya'daki bir hastaneye başvurdu.

Börke taşı tanısı

Doktorlar tarafından muayene edilen gencin böbreğinde oldukça büyük bir taş olduğu tespit edildi. Yanlış tedavi gördüğünü iddia eden Tekin, kendisine verilen ilaçların kanserli hastalar için kullandığını ve kolluk kuvvetli ile zorla AMATEM'e yatırılmak istendiğini belirterek tedaviyi uygulayan doktorlardan şikayetçi olduğunu belirtti.

Uyuşturucu ilaç

Yaşanan süreci anlatan Emrah Tekin yaptığı açıklamada, "Ağrılarım sonrasında hastaneye gittim. Böbrek taşı ameliyatı oldum iki sefer. Sancılarımın artması üzerine acile gittim. Uyuşturucu bir ilaç vuruldum. Bu ilaç eroinden 50 kat yüksek, morfinde de 5 kat yüksek bir ilaçtır. Kanser hastalarına vurulan bir ilaç bu. Buda sol böbreğimi iflas ettirdi. Bunun üzerine farklı bir hastane seçtim. Narkotik ilaç bağımlısı olduğumu söyledim” dedi.

 

Ölüm tehlikesi

Tekin iddiasında, “Doktor da bana bundan bir şey olmaz o hastanenin kendi sorunu biz bildiğimiz tedaviyi yapacağız dedi. Kendisi bildiği tedaviyi uyguladı ama dozajı da artırınca tekrar hastaneye başvurdum. Daha sonra Sağlık Bakanlığı’ndan bize bir yazı geldi. Seni Korucuk AMATEM'e sevk etmemiz gerekiyor denildi. Ben doğru anlamda tedavimin yapılmasını istiyorum ve şikayetçiyim. Bu şekilde kalmak istemiyorum ölüm tehlikem artmaya başladı" dedi.

İddialara Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi 

‘O ilacı ısrarla istedi’

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili yazı açıklama yaparak hastanın doktorları zan altında bıraktığı ve dolantin isimli ilacı ısrarla istediğini kaydetti.

Israrlı istedi

Açıklamada, “Sağlık kurumlarımızı ve hekimlerimizi zan altında bırakarak kamuoyunda yanlış izlenimler uyandıran E. T.isimli hastanın iddiaları doğrultusunda, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına açıklama yapılması gereği duyulmuştur.  Yanlış tedavi sonucu bağımlı hale geldiğini ifade eden hastanın sağlık durumu hakkında ilgili hekimlerden alınan bilgi doğrultusunda, hastanın daha önce çeşitli tarihlerde birçok kez Toyotasa Acil Yardım Hastanesi acil servisine başvurduğu ve ısrarla kendisine Dolantin isimli ilacın yapılmasını istediği belirtilmiştir” denildi

Yanlış beyanlar

Açıklamanın devamında, “Hastanede birçok kez hekimlere yanlış beyanda bulunduğu belirlenen hasta yoğun bakıma yatırılmış ve yattığı sırada hastane çalışanlarını rahatsız edici davranışlarda bulunduğu tespit edilmiştir. Yaklaşık 15 gün önce tekrar aynı hastanemizin acil servisine başvuran hasta, böbrek taşı olduğunu söyleyerek bağımlısı olduğu ilacın yapılmasını talep etmiştir.  Hastayla ilgilenen hekimler başka ağrı kesici önermesine rağmen hasta ısrarla bağımlısı olduğu ilacı talep etmiş ve hastane çalışanlarını bu konuda taciz etmiştir. Bunun üzerine hastane yönetimi hastanın bağımlılığından kurtulması amacıyla kendisini AMATEM’e sevk etmiş ancak hasta bu talebi reddetmiştir” denildi. 

31 Temmuz 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 582 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU