Günün Tarihi:25 Şubat 2021

Herkes spor yapmalı


Söğütlü Festivalinin yeni güreş ağası Dinçer Özcan 35 yıllık geleneği çok daha ileriye taşımak istediğini söyledi. Özcan Söğütlü İlçesi’nin kültürel konularda en önemli faaliyeti olan festivalin yaşaması, gelişmesi ve Sakarya’ya katkısı için gençlere yönelmek gerektiğini ifade etti.

Yönelsinler: Gençlerin çeşitli sportif faaliyetlere yönelmesini öneren Özcan, 35 yıldır geleneksel olarak devam eden Söğütlü yağlı pehlivanlık güreşlerinin hem Söğütlü ilçesi hem de Sakarya ili için büyük önem taşıdığını söyledi. Söğütlü festivaline katılan ve ata sporunu halka sevdirmeye çalışan tüm pehlivanlara teşekkür eden Dinçer Özcan; “Önümüzdeki sezon sadece güreşçilerde değil tüm spor dallarında derece yapanlara ödül vereceğiz. Böylece hem gençleri spora daha iyi teşvik etmiş olacağız hem de tüm spor dalları ile birlikte ilimizi sadece ata sporumuz olan güreşte değil tüm spor branşlarında markalaştırmış olacağız” dedi.

Söğütlüspor’un yanı sıra iş adamlarına ve sivil toplum kuruluşlarına da önemli iş düştüğünü söyleyen Özcan; “Hepimiz elimizi taşın altına koyarak gençlerimizi çeşitli spor dallarına teşvik etmeli Söğütlü Festivalini daha uzun yıllara taşımak için ilgi odağı haline getirmeliyiz” şeklinde konuştu.

 

31 Temmuz 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 539 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU