Günün Tarihi:21 Haziran 2021

‘İlçemize doktor gönderin!’


Hendek Yenimahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli, Hendek Devlet Hastanesi’nde yaşanan doktor sıkıntısı ile ilgili başlattıkları imza kampanyasında ilk gün 2 bin 500 imza toplandıklarını ve ilçeye doktor istediklerini söyledi.

Çare bulun!

Yenimahalle Muhtarlık binasında başlatılan imza kampanyasına muhtarlar ve vatandaşlar yanı destek verdi. 3 yıldır doktor  olmadığını söyleyen Muhtar İsmet İskefiyeli, “Biz yıllardan beri insanları temsil eden muhtarlarız. Hendek Devlet Hastanesi’nde ki sıkıntılar bir yere kadar bizi ilgilendirmez. Siyasilerin oralara çare bulması gerekirken, Ankara’da doktorların getirilmesi için uğraşması gerekirken, biz el atmak mecburiyetinde kaldık. Hendek Devlet Hastanesi’nde 3 yıldır doktorumuz yok. Hendek halkı Hendek’ten Akyazı’ya, oradan Sakarya’ya gitmek zorunda kalıyor. Nüfusu en yüksek olan mahallemiz olarak bu girişimi yaptık.”

Doktorlar tamamlansın!

Muhtar İskefiyeli, “Cumhurbaşkanını muhtarlarımız ile ziyarete gittiğimizde şu ifadeleri kullandı. ‘Mahallenizde, ilçenizde sıkıntı olduğunda çözülemiyorsa muhtarlar olarak el basacaksınız, sıkıntıyı bize aktaracaksınız.’ Bizim gayemiz şu. Hendek Devlet Hastanesine gelmesi gereken doktorların biran önce gelmesini sağlamak. Bizim kimseyle bir sıkıntımız yok. Amacımız doktorlar tamamlansın istiyoruz. Hasta Hendek’te Akyazı’ya gitmeden muayene olabiliyor mu? Yok. Bu nedenle başlattığımız imza kampanyası bayram sonrasına kadar devam edecek” dedi.

Fen lisesi istiyoruz!

Aynı zamanda Fen lisesi istediklerini de belirten İskefiyeli, “Muhtar arkadaşlarımız ile birlikte hastanemize doktor ve bunun yanı sıra Fen Lisesi de istiyoruz. Biz bu dosyaların birini Cumhurbaşkanımıza, bir dosyayı Sağlık Bakanlığına bir dosyayı da Milli Eğitim Bakanlığına giderek vereceğiz. Hendek’in kanayan iki yarasına el basmak istiyoruz. Biz bu sorunların çözülmesini görmek istiyoruz. Vatandaşlarımız hastaneye gittiğinde muayene olabilsin. Biz Hendek Devlet Hastanesi’nde muayene olmak istiyoruz. Buraya sahip çıkalım.

Döner sermaye sorunu

Muhtar İskefiyeli, “Hendek bizim, hastanede bizim. Örneğin hastanede ameliyat yok, muayene yok. Doktor parası için çalışır. Ay başı geldiğinde doktor döner sermayeden 500 TL alıyorsa, Akyazı’daki 20 bin alıyor. Doktor niye burada dursun. 3 tane doktorla bu iş yürümez. Kaç servis varsa bütün servislerin doktorlarının gelmesi için mücadele edeceğiz” dedi.

2 Ağustos 2019 , Cuma Bu haber toplam 532 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU