Günün Tarihi:5 Ağustos 2021

420 şüpheliden 107’si tutuklandı


Jandarmaya ait sorumluluk bölgesinde 1-31 Temmuz 2019 tarihleri arasında 889 asayiş olayı meydana gelirken, yakalanan 420 kişiden ise 107’sinin mahkemece tutuklandığı öğrenildi.

Yol uygulamaları

Jandarma yol uygulamalarında UYAP’ da yakalama kaydı bulunan 420 şahsı yakalayarak adalet önüne çıkartırken, bu suçlulardan 107’si çıkarıldığı mahkemeler tarafından tutuklanarak çeşitli cezaevlerine kondu.

 

91 bin kişi sorgulandı

Jandarma Sakarya’yı güvenli ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlara kararlı bir şekilde devam ediyor.

1-31 Temmuz tarihleri arasında Jandarma Asayiş Timleri 91 bin 474 şahsı sorguladı. Sorgulamalar neticesinde çeşitli suçlardan aranma kaydı olduğu tespit edilen 420 şahıs yakalanarak adalet önüne çıkartıldı.

 

Tutuksuz yargılanacak

Bu şahıslardan 107’i hakkında çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklama kararı verildi. Diğer 313 şahıs ise çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Yakalananlardan bazıları şunlar;

"Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama" ve "Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması" suçundan 5 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.B.,

- " Çocuğun Basit Cinsel İstismarı" suçlarından 12 yıl kesinleşmiş cezası bulunan G.D.

-"Kasten Öldürme” suçundan kesinleşmiş 12 yıl hapis cezası bulunan L.K.

-“Hakaret, Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokmak ve Görevi Yaptırmamak için Direnme” Suçundan kesinleşmiş 3 yıl 11 ay hapis cezası bulunan F.D.

-"Bina içinde Muhafaza Altına Alınmış Olan Eşya Hakkında Hırsızlık, Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme, Herkesin Girebileceği Bir Yerde Bırakılmakla Birlikte Kitlenmek Suretiyle Hırsızlık” gibi suçlardan sekiz ayrı mahkeme tarafından verilen ve 18 yıl 7 ay 26 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan L.K. isimli kadın.

-“Çocuğa cinsel istismar ve alıkoyma" (aynı suç iki kez işlenmiş) suçundan 29 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.Ü.

-“Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismar” suçundan 12 Yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.Ö.

-“  Taksirle Ölüme ve Yaralanmaya Neden Olma" suçundan 4 Yıl 2 Ay kesinleşmiş hapis cezası olan S.T.

 

3 Ağustos 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 482 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU