Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Müdürler ÖDEM’i öğreniyor


İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ölçme Değerlendirme Merkezinin çalışmaları hakkında ilçe millî eğitim müdürlerine geniş kapsamlı bir sunum yapıldı.

Ortak sınav

Sunumda ortaokul ve lise ortak sınav analizleri, fark yaratan zümreler, 2019 LGS ve YKS sonuçlarının değerlendirilmesi, ortak sınav ile LGS karşılaştırması, ortak sınav ile YKS karşılaştırması ve 2019-2020 eğitim öğretim yılında ölçme ve değerlendirme alanında yapılması planlanan faaliyetler hakkında bilgi verildi.

 

16 ilçe müdürü

Ortak sınavlardaki derslerin başarı durumlarıyla ilgili verilerin değerlendirildiği toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Müdür Yardımcıları Yüksel Hamzaoğlu, Necmi Sağıroğlu, Naci Doyuk, Teftiş Kurulu Başkanı Ethem Efe, 16 ilçenin millî eğitim müdürleri ile ölçme ve değerlendirme merkezinde görev yapan uzman öğretmenler katıldı.

 

Eğitim hayatı

Toplantıyla ilgili değerlendirmede bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ortak sınav sonuçlarının LGS ve YKS ile örtüştüğünü belirterek,2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nde ölçme ve değerlendirmeye ayrı bir önem verildiğini, iyi bir ölçme ve değerlendirme sisteminin çocuklarımızın eğitim hayatlarında seçtiği yolda doğru bir şekilde ilerlemesine fırsat tanıyacağını ifade etti.

 

Gereken tedbirler

İlimiz öğrencilerinin hangi derslerde başarılı olduğunun ortaya konulduğu sonuçların tüm okullarımızda ayrıntılı bir şekilde inceleneceğini belirten Durmuş, önümüzdeki yılla ilgili gereken tedbirlerin alınacağını kaydetti. Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde düzenlenen toplantıda Ölçme Değerlendirme Merkezi ÖDEM’in 2019-2020 eğitim öğretim yılıyla ilgili planladığı faaliyetler de değerlendirildi.

 

3 Ağustos 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 984 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU