Günün Tarihi:11 Ağustos 2020

‘Taraklı’yı şeffaf yöneteceğiz’


Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, gazetemize yaptığı değerlendirmede ilçenin beklentilerini ve yönetim olarak hedeflerini anlattı.

Cumhur İttifakında Sakarya’da MHP’nin tek Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı ile başkan seçildikten sonra ilk röportajını YENİGÜN ile gerçekleştirdiği için çok teşekkür ediyorum. Yoğun olduğunuz bu günlerde röportajımızı kabul edip vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

 

Gazetemiz okurları için kendinizi tanıtır mısınız?

1982 yılında Taraklı Mahdumlar Köyü’nde doğdum. İlkokulu burada bitirdikten sonra ortaokul ve liseyi Taraklı’da okudum 4 yılık Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdim. Bunun akabinde kendi Serbest Muhasebe ve Mali Müşavirlik büromu kurdum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. 2009 yılında MHP de 2,5 dönem Taraklı İlçe Başkanlığı yaptım.2019 yılında MHP den Taraklı Belediye Başkan aday adayı 31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanı olarak halkımıza hizmet vermek üzere Taraklı Belediye Başkanlığına seçildim.

 

Diğer partileri değil de neden MHP’yi seçtiniz?

Başka bir siyasi partide siyaset yapmadım MHP Türklük ve Türkçülük için en dürüst partidir. Ayrıca milliyetçilik konusunda da çok hassas biriyim Alışverişlerimi hep Taraklı’dan yaparım. MHP nin kadrolarına inandığım için MHP nin bir üyesi olarak MHP den Belediye Başkan adayı oldum.

 

Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde AK Parti ile oluşturulan Cumhur ittifakı 31 Mart yerel seçimlerinde de sürdürüldü. MHP den Taraklı Belediye Başkan aday adayı olurken hiç Taraklı Belediye Başkanlığının MHP ye bırakılacağını düşündünüz mü?

Ben partimden aday adayı olduktan sonra Taraklı için hangi projeleri gerçekleştirebilirim onları düşünmeye başladım. Taraklanın güzel hizmetlere ihtiyacı olduğunu düşünmeye başladım. Daha o günlerde kafamda Taraklı için projeler olgunlaştırmaya başladım. Taraklı’ya hizmet edeceğimi hep biliyordum. O gün belki çok hızlı gelişmeler oluyordu ama Taraklı’ya nasıl hizmet edebiliriz diye düşündüm.31 Mart 2019 seçimlerinde halkımızın büyük desteğiyle başkan seçildim.

 

Sizin gözünüzde Taraklı’da son yıllarda ne gibi değişmeler oldu?

İbrahim Pilavcı: Ben Taraklı’da büyüdüm. Babam Taraklı ilçe merkezinde ticaret yaptı. Taraklı’nın yapısı eskiden küçük bir ilçeydi. Çok fazla işyeri yoktu,2000 li yıllardan sonra Taraklı büyümeye başladı. Bir nevi devlet yatırımları da hızlandı. Özellikle Ankara İstanbul arası Alifuatpaşa köprüsü bağlantılı yol bu yıllarda yapıldı. Eskiden çok virajı barındıran, Taraklı Geyve arasında fazla zaman alan yol kullanılıyordu. Şimdi ulaşım çok rahat. Ayrıca Taraklı’ya yapılan termal yatırımları çok önemli.

 

Yüksek okul ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Yüksekokul için bina tahsis etmek için çalışmalarımız devam ediyor. Burada bizim  çok fedakarlıklarımız olacak. Okul için yer tahsis edeceğiz.

 

Cumhur İttifakında Sakarya’da MHP nin tek Belediye Başkan adayı olarak seçildiniz?İttifak hakkındaki düşünceniz nedir?

Tabi ki, AK Parti ve MHP nin oluşturduğu Cumhur ittifakında Sakarya’da MHP ye verilen tek Belediye Taraklı ilçemiz oldu.O günlerde Sakarya’da teşkilatlarımızın morali bozuldu,Hep sonrasına baktık..Biz ülkemize nasıl hizmet edebiliriz düşüncesinde olduk..Hizmet etmek için herkesin oyuna talip olduk..Aynı şekilde herkesin oyunu alarak seçildik.Ben herkesin Belediye Başkanıyım..

 

Mahdumlar Mahallesi’n de kurulan, HES projesi hakkında neler söylemek istersiniz?

Mahdumlar Mahallesi’nde gerçekleştirilen HES projesi önemli bir projedir. HES projesi yap işlet devret şeklinde yapılmış bir projedir..Devletin kurumları arasında hem fikirlik oluşarak kurulmuştur..Bölgede su kesintisi söz konusu değildir. Enerji üretimi ile ekonomiye katkı sağlayacaktır

 

Taraklı Spor hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Taraklıspor ile içli dışlıyızdır. Yöneticilerimizin hepsiyle görüşüyoruz, desteklerimiz oluyor. Taraklı’daki gençlerin spor yapmasını teşvik çalışmalarımız olacak.Gençlerimizin faydasız  yerlerde zaman geçirmelerini istemiyoruz.Taraklıspor alt yapısını güçlendireceğiz.

 

Taraklı’nın ihtiyacı olan 3 şeyi söyler misiniz?

Birincisi metruk binaların düzenlenmesi, ikincisi restorasyon çalışmalarının hızlandırılması üçüncüsüde marka ve kalite değeri yüksek yöresel ürünlerin üretilmesi gerekiyor.

 

Sakarya’da sivil toplum kuruluşları ile birlikte ne gibi çalışmalarınız var?

Sivil toplum kuruluşları ile her zaman iş birliği içerisinde olacağız. Bu nedenle iyi ilişkiler kurma gayretindeyiz. Tüm kuruluşlarımızı ziyaret ederek istişare içerisindeyiz.

 

İlçede istihdam oluşturmak için ne gibi çalışmalarınız var?

Taraklı’da yatırımlar arttıkça istihdam edilmek istenen eleman sayısı da artacaktır. Bu nedenle yatırımlarımızı gerçekleştirmemiz gerekiyor. İlçemizde börekçilik fabrikası kuruldu. Oranın büyümesi için çalışmalar yapılıyor. Biz de yardımcı oluyoruz. Taraklı’ya yatırım yapmak isteyen kim olursa biz yanlarındayız. Önümüzdeki yıllarda emin olun Taraklı’da işçi iş aramayacak. İşveren işçi arayacak

 

Taraklı Belediyesi’nin çok borcu olduğuna dair söylemler bulunuyor. Bu konunun aslı nedir?

Taraklı Belediyesi’nin  12,5 milyon lira civarında borcu var.Bu borcun 11 milyon lirası kamu borcu.1,5 milyon lira’da piyasaya olan borcumuz. Bu borçları ödeyeceğiz. Taraklı Belediyesini mali açıdan kendi ayakları üzerinde durabilen belediye haline getireceğiz

 

Hep halk sizden istekte bulunmuştur. Sizin halktan isteğiniz var mı?

Halktan isteğim yapılanı korusunlar. Bunlar onların parasıyla yapılıyor. Bir başkası zarar veriyorsa durdursunlar. En azından bildirsinler. Her zaman eleştiriye açığız. Fakat kahve önlerinde değil çözüm üretmeye katkı sağlayarak eleştiriler yapılırsa kazanan Taraklı olur.

 

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Taraklı halkı kadir şinastır. Hizmetin en iyisine layıktır. Halkımıza en iyi şekilde hizmet etmek için gece gündüz çalışacağız. Şeffaf olacağız. Belediye halkımızın belediyesi.Kapımız her zaman herkese açık.Makamlar geçici hizmet bakidir.

 

Bize vakit ayırdığınız için teşekkür eder, size ve ekibinize başarılar dilerim

Ben teşekkür ederim.

 

7 Ağustos 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 4585 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU