Günün Tarihi:27 Ocak 2020

778 sürücü sarhoş çıktı


Emniyet Genel Müdürlüğü’nce, ülke genelinde alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde etkisinde araç kullanımına yönelik 81 ilde yaptırdığı bir gecelik denetimde 778 sürücünün alkollü olarak sarhoş şekilde araç kullandığı ortaya çıktı.

Özel denetim

Emniyet Genel Müdürlüğü’nce, alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde kullanımına bağlı meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilmesi ve toplumsal bir sorun olan uyuşturucu kullanımıyla mücadele edilerek denetimler yoluyla yol kullanıcıları üzerinde “algılanan yakalanma riski duygusu”nun arttırılması amacıyla 2-3 Ağustos tarihlerinde “alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde etkisinde araç kullanımına” yönelik özel denetim gerçekleştirildi.

27 bin sürücü

Türkiye genelinde ekiplerin yollarda yaptıkları denetimlerde 27 bin 857 araç ve sürücüsünün kontrol edildiği uygulamada, 778 sürücünün alkollü araç kullandığı tespit edildi. Denetimlerde, uyuşturucu testi pozitif çıkan 5 sürücü ile testi kabul etmeyen 15 sürücünün adli tıp kurumuna sevk edildiği açıklandı.

 

7 Ağustos 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 300 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU