Günün Tarihi:24 Şubat 2020

İşte Yenikent’e yapılacaklar


15 Temmuz Camili Mahallesi’nde ada ve site yöneticileri ile bir araya gelen Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Yenikent Bölgemizi çok önemsiyoruz. Kreş ve Gündüz Bakımevi, Çok Amaçlı Sosyal Tesis, Sergi ve Pazar Alanları ile Çark Deresi Rekreasyonu Projelerimizde Yenikent Bölgemiz de yer alacak” dedi.

Camili buluşması

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Başkan Yardımcıları Hilmi Kızılcık, Fatih Çelikel ve Yusuf Özden, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş ve belediye meclis üyeleri ile birlikte mahalle ve esnaf buluşmaları gerçekleştirerek vatandaşlarla istişarede bulunmayı sürdürüyor. Başkan Işıksu, mahalle buluşmaları kapsamında, önceki akşam 15 Temmuz Camili Mahallesi Ayçiçek Vadisi Sosyal Tesisleri’nde ada ve site yöneticilerinin yanı sıra vatandaşlarla bir araya geldi. Buluşmaya Mahalle Muhtarı Yunus Özçelik’te yer aldı.

84 mahalleye hizmet

İstişare toplantılarına büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Mutlu Işıksu, “84 mahallemize eşit, etkin ve kapsamlı hizmetler sunmak için gayretle çalışıyoruz. Elbette her mahallemizde olduğu gibi 15 Temmuz Camili mahallemizin de öncelikli meseleleri var, bizim tespit edip çalışma başlattıklarımızın yanında, ada ve site yöneticilerimizin bizlere iletecekleri talepleri de istişare ederek hızlıca yol alacağımızın da bilinmesini arzu ediyorum” diye konuştu.

Tek tek anlattılar

İstişare toplantısına katılan ada ve site yöneticileriyle vatandaşlar, mahallede yaşanan çöp sorunundan sokak hayvanlarına, çocuk bahçelerinden spor alanlarına, yeni açılan sokak ve caddelerin asfaltlanması ile ışıklandırılmasına, sosyal tesislerin ışıklarının belirli saatte söndürülmesiyle birlikte ada ve sitelere yakın çocuk bahçesi ve spor tesislerinin kurulması gibi istekler geldi.  Kooperatif bazındaki evlerin iskan ruhsatı ile birlikte sosyal tesislerin daha aktif olması ve mahalledeki marketlerinde kalitesiz ürünleri yüksek fiyatla satış yaptıklarına kadar bir çok şikayet ile istekler Başkan Işıksu’ya aktarıldı. Başkan Işıksu tüm istekleri tek tek not aldırırken, çözümü konusunda imkanlar ölçüsünde gerekenlerin yapılacağını söyledi.

En aza indirme

Başkan Işıksu, projeleri kapsamında bilgilendirme yaparken, sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyonu projesi ile olarak, “İlk uygulama başlattığımız projelerimizden biri olan Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyonu projemizle Geçici Hayvan Bakımevimizin niteliğini daha da güçlendirdik. Son sistemli yeni cihazlar ve alanında uzman çalışma arkadaşlarımızla bu meselenin de üzerine gidiyoruz. İletişim Merkezimize gelen taleplerle birlikte kendi oluşturduğumuz çalışma planı doğrultusunda sahipsiz hayvanlarla ilgili kapsamlı çalışmalar yapmayı sürdürüyoruz. Sorunları ve riskleri en aza indirmek için gayretimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

Yenikent’e müjdeler

15 Temmuz Camili Mahallesi için önemli çalışmalar yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Işıksu, “Asfalt programımız kapsamında mahallemize yılsonuna kadar 2 bin 600 ton asfalt atacağız. Yenikent Bölgemizin tamamına 15 adet spor alanları, çocuk parkları, futbol ve voleybol sahaları planladık, çalışma başlatıyoruz. Mahallemize ayrıca Kreş ve Gündüz Bakımevi kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Çok Amaçlı Sosyal Tesis, Sergi ve Pazar Alanları projemizde Yenikent Bölgemiz de yer alıyor. Yenikent Bölgemizi çok önemsiyoruz. Hamdolsun yaptığımız çalışmalarla yüzler gülüyor. Hemşehrilerimizi mutlu edecek çalışmalar yapmaya, sorunları yerinde tespit ederek çözüm bulmaya ve projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

8 Ağustos 2019 , Perşembe Bu haber toplam 413 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU