Günün Tarihi:26 Ekim 2020

‘Başka canlar gitmesin’


Karasu’da Burak Ekşi’nin hayatını kaybettiği kazanın ardından dün olay yerinde toplanan vatandaşlar, başka canların gitmemesi için yol üzerinde önlem alınmasını istediler.

Taraftarlar Derneği

Karasuspor Taraftarlar Derneği’nce kazanın olduğu yerde kısalı süreli olarak yolun kapatılmasıyla düzenlenen basın açıklamasında, Dernek Sözcüsü Onur Arslan istekleri dile getirdi. 300’e yakın kişinin katıldığı Karasu-Adapazarı-Kaynarca yolundaki eylemde son kazada hayatını kaybeden Burak Ekşi ile daha önceki kazalarda yaşamlarını yitirenler için alınması gereken önlemler sıralandı.

Meclis üyeleri

Karasu Belediye Meclis Üyeleri Taşkın Ekşi, Çetin Ülker, CHP eski İlçe Başkanı Müjdat İskender ve yine CHP Milletvekili Adayı Hüseyin Avni Şahin’inde yer aldığı grup adına Arslan şu açıklamayı yaptı; “Şu an üzerinde bulunduğumuz yol  yıllardan beri gelen ihmaller sonucu çok sayıda vatandaşımızın yaralanmasına,  azımsanmayacak kadar insanın da ölümüne yol açmıştır”

Niçin duble değil?

“Daha birkaç gün önce Burak Ekşi kardeşimizi kaybettik. Daha nice canlar bu yolda gitti. Kalanlar hep göz yaşı döktü. Metrelerce önümüz, arkamız duble yol iken arada kalan bu kısmın niçin ısrarla tamamlanmadığını soruyoruz burada… Hayatlar kararıyor, çocuklar, aileler göz yaşı dökmekte. Bu ihmalkarlığın bedelini daha kaç canla ödeyeceğiz?”

Ölüme davetiye

“Defalarca ölümlü kaza yaşanan bu güzergah ülkemizin trafikteki kör noktalarından biri haline gelmiş durumdadır. Hiç arzu etmememize karşın bu yolun mevcut durumunun devam etmesi, yeni ölümlere davetiye çıkarmaktadır. Biz bu açıklama ile hiç kimseye menfaat istemiyoruz, can güvenliği sağlanmış, medeni çağa uygun bir düzenleme istiyoruz. Bu sorun konu ile uzmanlar tarafından masaya yatırılmalı trafik bilimine uygun çözüm bulunmalıdır”.

Hayatlar durmasın

“Bugün burada yolu kapatarak, trafiği durdurduk hayatlar durmasın diye!.. Bugün burada avazımız çıktığınca haykırıyoruz ki, geride kalanların ağlama sesleri yükselmesin diye… Bugün biz burada bedenimizi yola koyduk ki, cansız bedenler yatmasın diye… Bu ses Karasu halkının sesidir, bu ses Karasulu ve bu yolu kullanan tüm şoförlerin sesidir.  İstanbul Caddesi’nde bir can daha yitirilmeden önlem alınmasını istiyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyuruyor, bizlere desteklerinizden dolayı herkese teşekkür ediyoruz”.

10 Ağustos 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 510 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU