Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Hakem heyetine girdiler


Binlerce kamu çalışanını yakından ilgilendiren 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin hakem heyeti belli oldu.

Öğretim üyeleri

Buna göre 24 Temmuz 2019 Tarih ve 2019/233 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Sakarya Üniversitesi Maliye Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Fatih Yardımcıoğlu ve Prof. Dr. Şakir Görmüş, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Üyeliğine atandı. Takvime göre 1 Ağustos’ta başlayan ve komisyon çalışmaları ile devam görüşmelerde, 21 Ağustos’a kadar yetkili konfederasyon Memur-Sen ve hükümet arasında uzlaşma sağlanamazsa en son kararı hakem heyeti verecek.

 

İkisi Sakarya Üniversitesi’nden

İkisi asil ikisi yedek 4 akademisyenin yer aldığı heyette Sakarya Üniversitesi Maliye Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Yardımcıoğlu asil üye olarak yer alırken, Prof. Dr. Görmüş ise yedek üye olarak yer aldı. Heyetin dikkat çeken bir diğer ismi ise eski bir Sakarya Üniversitesi mensubu olan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi RektörüProf. Dr. Mehmet Barca oldu.

 

Heyette yer alacak

Heyetteki akademisyenlerden ikisi Kamu İşveren Heyeti tarafından belirlenirken diğer iki isim kamu görevlileri tarafından belirlendi. Kamu İşveren Heyeti, hakem olarak Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Uşan ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca'yı önerirken, Kamu Görevlileri Heyeti ise Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden Doç. Dr. Fatih Yardımcıoğlu ve Prof. Dr. Şakir Görmüş'ü heyette yer alacak isim olarak seçti.

 

4 gün içinde karar

Yasaya* göre kamu işvereni ile yetkili konfederasyon uzlaşma sağlayamazsa süreci hakem heyeti sonlandıracak. 21-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak başvuru sürecinden sonra 4 günlük süre içerisinde karar vermek gerekiyor.Uzlaşma olmaması durumunda hakem heyeti 24-28 Ağustos tarihleri arasında karar vermek için bir araya gelecek ve nihai kararı verecek. Hakem heyeti 4688 Sayılı Kanun’a göre Cumhurbaşkanı tarafından belirleniyor.

11 Ağustos 2019 , Pazar Bu haber toplam 645 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU