Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

Atalay helallik istedi


20 yıldır Demiryol-İş Genel Başkanlığını yaptığını belirten Ergün Atalay, bayramlaşma programında helallik istedi.

Türk-İş İl Temsilciliği ve Demiryol-İş Sendikası Sakarya Şubesince bayramın ikinci günü bayramlaşma programı düzenlendi.Her zaman olduğu gibi yine yoğun ilgi gören programa Türk-İş ve Demiryol-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Tes-İş Genel Başkanı Ersin Akma, Demiryol-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel,  Demiryol-İş eski Genel Başkanı Enver Toçoğlu, sendika başkanları, temsilcileri, işçiler ve davetliler katıldı.

Helallik istedi

Demiryol-İş sendikası bayramlaşma toplantısında çok duygulu anlar yaşandı. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 24-25 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek 20 yıldır yürüttüğü Demiryol-İş Sendikası Genel Başkanlığı görevine veda edecek olan Atalay, helallik isterken gözyaşlarını tutamadı.

Kısa konuştu

Atalay “Ben bu günlere gelirken işçi, kardeşlerimizle yani sizlerle omuz omuza yıllarca mücadele verdim, yokluğu iyi bilirim, sizlerin alın terini iyi bilirim, her şeyin bir veda zamanı vardır bende 24 Ağustosta yapılacak Demiryol-İş sendikası genel başkanlığını bırakıyorum, kongrede aday olmayacağım” dedi.

Hepinizin hakkı var

Atalay konuşmasında kendi yaşamından örnekler vererek,“Yokluğun ne demek olduğunu çok iyi bilenlerdenim, ailem ile mütevazi bir yaşam geçirerek hayatımı sürdürdüm, çok büyük ve lüks hayat sürebilirdim o şekil bizim yaşam tarzımıza uymaz, bizler aile olarak doğalgaz ve diğer modern hizmetler ile 50 yaşında tanıştık. Benim buralara gelmemde siz işçi kardeşlerimin hepinizin hakkı çok büyük, ben DYF-İŞ, Türk-İŞ genel başkanlarına gelmiş isem sizlerin kuruş kuruş hakkı vardır.”

Hakkınızı helal edin

Ergün Atalay konuşmasının son kısmında işçi, emekli ve arkadaşlarından helallik isteyerek, “Demiryol-İş genel başkanlığında bana gösterdiğiniz bu büyük desteği Cemal Yaman kardeşime ve yönetici kardeşlerime gösteriniz. Demiryol-İş genel başkanlığını bırakmam nedeni ile haklarınızı helal ediniz. Benden yana tamamen helal olsun” dedi.

Sözleşme imzalandı

Bayramlaşma töreni sonrasında 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü için Ankara’ya gitti. Hükümet ile Türk-İş, kamu işçisinin 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi'nde anlaştı. Anlaşmayla ücreti 3 bin 500 liranın altında olan işçiye 150 lira iyileştirme, tüm işçilere ise bu yıl ilk 6 ayı için yüzde 8, ikinci 6 ayı için yüzde 4, 2020'nin ilk ve ikinci 6 ayı için yüzde 3'er ve enflasyon farkı oranında zam yapılacak. 

15 Ağustos 2019 , Perşembe Bu haber toplam 447 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU