Günün Tarihi:25 Şubat 2020

CHP ilçe başkanından çöp isyanı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar, yaptığı açıklamasında Kışlaçay, Çınardibi, Kumbaşı gibi Sakarya nehrinin karşı tarafında kalan mahallelerde belediyenin ilgisizliğinden dolayı çöplerin yerlerde olmasını eleştirdi.

Çöp kutuları yetmiyor

Kurban bayramı nedeniyle ilçede mahalle  kahvehanelerinde vatandaşın sorunlarını dinlediklerini belirten Başkan Gökpınar, “Arifiye’nin Kışlaçay, Çınardibi, Kumbaşı gibi Sakarya nehrinin karşı tarafında kalan mahallelerinde belediyenin ilgisizliği sonucu, mahalleler çöp yığınlarına dönmüş.  Bölgede yaşayan vatandaşlar, belediyenin asli görevi olan çöpleri kurban bayramında bile toplamaması nedeniyle duruma adeta isyan ediyorlar. Kurban Bayramı sonrasında vatandaşlar evlerinde biriken çöpleri çöp kutularına bıraktı. Bayram süresinde çöp kutularının boşaltılmaması ise kötü görüntünün ve pis kokunun oluşmasına neden oldu.”

Kötü koku

Ali Gökpınar, “Sokak aralarında ve caddelerde çöplüğü andıran çöp kutularının ne zaman temizleneceği merak konusu olurken, vatandaşlar çöplerden gelen kötü kokuların bir an önce giderilmesini istiyor. Halkımız ücra köşede kaldıkları için belediye tarafından dışlandıklarını ifade eden vatandaşlar, çöplerin bir an önce temizlenmesini ve pis kokuların giderilmesini istiyor. Belediye buradaki çöpleri kurban bayramı sonrası almadı kurban atıklarının da vermiş olduğu atıklar çoğaldı  mahallelere  pis kokular sardı, evden dışarı çıkamaz olduk. Arifiye Belediyesinin ilgilenmesini ve bize sahip çıkmasını istiyoruz. Biz burada böyle kaldık, sanki dışlanmış gibiyiz diye isyan ediyorlar.  Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye ilçe yönetimi olarak Arifiye’mizi yönetenlerden ilçemizin tüm mahallelerine eşit hizmet götürmelerini bekliyoruz” dedi.

 

16 Ağustos 2019 , Cuma Bu haber toplam 261 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU