Günün Tarihi:25 Şubat 2020

Genç müezzinler il birinciliği için yarıştı


Sakarya İl Müftülüğü Erkek Gençlik Koordinatörlüğü tarafından, gençlere Allah’ın mabetleri olan cami ve mescitleri sevdirmek, onları müezzinliğe özendirmek ve cami görevlileriyle gençler arasında bir gönül köprüsü kurmak amacıyla düzenlenen “Genç Müezzinler Yarışıyor” etkinliği büyük ilgi gördü.

Kur’an kursları

Koordinatörlüğünü İl Vaizi Ahmet Koç’un yürüttüğü proje kapsamında, 2019 Yılı Yaz Kur’an kurslarında öğrenim gören ortaokul düzeyindeki erkek öğrencilere yönelik, “Genç Müezzinler Yarışıyor” yarışması düzenlendi. İki aşamada gerçekleştirilen yarışmanın birinci aşaması 23 Temmuz Salı günü tüm ilçelerde yapıldı.  Camilerde görev yapan imam ve müezzinler tarafından çalıştırılan öğrenciler arasından ilçe birincileri belirlendi.

 

Tozlu Camii

İkinci aşamada ise ilçelerinde birinci olan genç müezzin adayları, Tozlu Cami’nde il birinciliği için yarıştılar. Komisyon Başkanlığı’nı İl Müftü Yardımcısı Faruk Güneş’in yaptığı; İl Vaizleri Ahmet Koç, Mehmet Çatallar, Hasan Efiloğlu ve Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Abdullah Fehmi Erhan’dan oluşan komisyon, üslup-tavır, hatasız okuma, nefes, tecvit, ses ve eda-seda konularında değerlendirme yaptı.

3 ilçeden derece

Halkın, öğrencilerin ve velilerin dinleyici olarak katıldığı, “Genç Müezzinler Yarışıyor” finalinde Pamukova ilçesini temsil eden Mehmet Çolak il birincisi, Arifiye ilçesini temsil eden Muhammed Fettah Gel il ikincisi, Adapazarı ilçesini temsil eden Arif Nihat Baytar da il üçüncüsü oldu.

Ödüller verildi

Öğrenciler ve veliler tarafından büyük ilgi gören yarışmada birinciye; bin lira, ikinciye 750 lira ve üçüncüye 500 lira ve yarışmaya katılan tüm öğrencilere teşvik ödülleri değerlendirme komisyonu üyeleri tarafından takdim edildi. 

18 Ağustos 2019 , Pazar Bu haber toplam 430 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU