Günün Tarihi:25 Şubat 2020

Akyazı mezunları buluştu


Akyazı Lisesinin 1976 mezunları her yıl geleneksel olarak düzenledikleri toplantılarını bu yıl Kuzuluk’ta gerçekleştirdiler.

43 yıl önce

İzmir’de görev yapan Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Müfettişlerinden İdris Düzcan’ın organizasyonu ile gerçekleşen toplantı sabah kahvaltısı ile başladı. Köşk Tesislerindeki kahvaltı sonrası başlayan derin sohbetler  geç gelen arkadaşların karşılanması ile devam etti.

Toplantı’da konuşma yapan İdris Düzcan, “Bu yıl 6.sını  gerçekleştirdiğimiz ve 43 yıl önce aynı sınıf ve sıralarımızı paylaştığımız arkadaşlarımızla bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okulumuzda aldığımız eğitim ve öğretimde birlere yardımcı olan başta öğretmenlerimiz olmak üzere anne ve babalarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Uzun yıllar

Düzcan, “Bu gün bir yerlere gelmişsek, her birimiz yurdun çeşitli yerlerinde hayatlarımızı idame ettiriyorsak onların destek ve yardımları ile olmuştur. Bu gün burada geçen uzun yılların özlemi ile toplanmış bulunuyoruz. Kısa sürede olsa o günlerimizi yad etmenin sevincini paylaşıyoruz. Hayatta olmayan arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun” dedi.

 

43 okul arkadaşı

Toplantıya bu yıl ilk defa katılanlar yıllar sonra sınıf arkadaşları ile karşılaşınca yüzlerindeki sevinç ve mutluluk görülmeye değerdi. Toplantıya mazeretleri dolayısı ile katılamayan o yılların öğretmenleri ise telefon mesajları ile katılarak öğrencilerini kutladılar. 43 okul arkadaşı günün sonunda çektirilen aile fotoğrafı ile bu yıl ki toplantı sona erdi.  Akyazı Lisesinin 1976 mezunları gelecek yıl Mayıs 2020 tarihinde Kuzuluk Köşk restorantta buluşma kararı alarak birbirlerine vedalaştılar. 

20 Ağustos 2019 , Salı Bu haber toplam 649 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU