Günün Tarihi:25 Şubat 2020

Ferizli’de Belediyesi’nden garip ama gerçek şikayet!


Ferizli Akçukur Mahallesi’nde oturan Şükrü İlter ile eşi Güllü İlter, yaşanan sel felaketi sonrasında yaptıkları kanal temizleme işinin başlarına iş açtığını belirterek, belediyenin işi yapmadığını öne sürdüler.

Sel felaketi

Akçukur Mahallesi No: 2’deki evlerinin önünde bulunan caddedeki kanalların dolu olması nedeniyle yaşanan sel felaketinin evine ve ekili arazisine zarar verdiğini söyleyen Şükrü İlter, “Yağmurun devam edeceği haberi verilince, bende iş makinası tutup, kanalı temizlettim. Bu arada tıkalı olan komşunun büzleri de haliyle zarar gördü” dedi.

 

Kendim döşettim

Büzleri zarar gören komşusunun şikayeti üzerine belediyeye çağırıldığını söyleyen İlter, “Gittiğimde başkan yardımcısı olarak kendini tanıtan kişi ‘İzinsiz kazı yaptın, cezan 8 bin liradan başlıyor’ diyerek, beni adeta tehdit edercesine konuşup büzleri yaptırmamı istedi. Bende gidip paramla boru alıp komşunun kapısına döşettim. İş makinesi vereceğini söylemesine rağmen onu da vermedi” dedi.

 

Sorumlu kim olacak?

İlter, “Ben Avrupa’dan emekli olup gelmiş mahallesine yerleşmiş biriyim. Yağmura önlem diye para verip belediyenin işini yaptırdığım için suçlu duruma düştüm. Parasında pulunda değilim, ama halen belediye gelip tıkalı kanalları dahi açmadı. Ne zaman geleceği belirsiz. Benim evimi sel basar ve yıkılırsa sorumlusu kim olacak? Benim dilekçem orada duruyor. Beni tehdit edercesine konuşup ceza ile korkutan belediyeyi göreve davet ediyorum” dedi.

 

Zoruma gitti

İlter, “Öyle sanıyorum ki Belediye Başkanı’nın bu durumdan haberi bile yok. Vatandaş mağdur olmuş ne olmuş umurlarında değil demek ki… Başkan yardımcısının beni tehdit etmesi çok zoruma gitti. Bir belediye vatandaşına bunu yapar mı? Anlamakta güçlük çekiyorum. Biran önce Başkan gelip yerinde görsün ve kanalları temizletsin. Eğer selden bir daha zarar görürsem ben de belediyeden, başkandan, bana elle kürekle çalış diyen başkan yardımcısından şikayetçi olacağım” diye konuştu.

 

21 Ağustos 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 554 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU