Günün Tarihi:26 Mayıs 2020

Afete hazırlık başladı!


Türkiye geneli ve Sakarya’da afetlere hazırlık kültürünün yerleşmesi için AFAD tarafından geliştirilen Afetlere Hazırlık Yılı başladı.

Zihinsel dönüşüm

AFAD, toplumda afetler olmadan önlem alma anlayışını geliştirmek için insana temas eden projeler ve çalışmalar yürütmeyi sürdürüyor. Afetlere Hazırlık Yılı, afetlere hazırlıkta zihinsel dönüşümü hedefleyen bir süreci işaret ediyor. İnsanlara, #AfetlereHazırOl çağrısının yapılacağı programla, 12 ay boyunca çok sayıda faaliyet ile etkinliğin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

 

12 ay, 12 tema

12 ayda, 12 temayı kapsayan Afetlere Hazırlık Yılı ile toplumda önlem alma kültürünü önceleyen zihinsel dönüşümü gerçekleştirmek adına Sakarya AFAD İl Müdürlüğü ekipleri ve gönüllülerin katılımıyla ilimizdeki alışveriş merkezlerinde farkındalık çalışması düzenlendi. 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 20. Yıl dönümü nedeniyle Sakarya AFAD gönüllüleri vatandaşlara #AfetlereHazırOl mesajı verdiler.

 

Gönüllü olun

Sakarya AFAD eğitmenleri, personeli ve gönüllüler şehirdeki alışveriş merkezlerinde deprem ve tedbirler alınması, ailelere ve gençlere afet gönüllü olmaları, küçüklere de olası afet tehlikelerini anlatarak afet bilincini anlattılar.

 

Neler yapılacak

Yıl boyunca “Afet Risklerini Anlamak, Afet Çantası, Toplanma Alanları, Afet Sigortası, Bina Güvenliği, Gönüllü Ol, Yangın, Afet Anı (Tatbikat), Afete Hazır Türkiye gibi temaları içerecek olan Afetlere Hazırlık Yılı, sadece AFAD’ın değil, her bir bireyin, üniversitenin, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşunun yapması gereken çalışmalar” vatandaşlara anlatılacak. 

21 Ağustos 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 458 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU