Günün Tarihi:27 Ocak 2020

CHP’ye yağmur engeli


CHP tarafından Tank Palet fabrikasının ASFAT’a devredilmesine tepki göstermek amacıyla başlatılan ve 12 saatlik yapılması planlanan oturma eylemi yağmur engeline takıldı.

Tepki için

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) elindeki en kritik askeri fabrikalardan biri olan Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası alınan kararlar üzerine bugün Milli Savunma Bakanlığına bağlı ASFAT şirketine devredilecek. Tank Palet’in ASFAT’a devredilmesine tepki göstermek için tepkilerini gösteren CHP ve sivil toplum örgütleri dün oturma eylemi düzenledi.

 

Kimler katılmıştı

Oturma eylemine İstanbul Milletvekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Bursa Milletvekili NurhayatAltaca, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmir Milletvekili Kani Beko, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılıç, Gülizar Emecan, Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuz Yılmaz, Aydın Milletvekili İlhami Özcan Yavuzve partililer katılmıştı.

 

İl binasında sürdü

Önceki akşam Şemsiyeli Park’ta başlatılan ve 12 boyunca sürdürüleceği planlanan eylem yoğun yağmur sebebi ile sabah saat 05:00 sıralarında sona erdirildi. Sağanak yağmurun etkili olmasıyla beraber toplanan CHP’liler CHP İl binasında eylemlerini sürdürdüler.

 

22 Ağustos 2019 , Perşembe Bu haber toplam 577 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU