Günün Tarihi:28 Ekim 2020

Tarımda hibe desteği


Tarım ve Orman Bakanlığının yayımladığı tebliğde Sakarya’da proje hazırlayarak yatırım teklifi vermek isteyen yatırımcıların 30 Eylül tarihine kadar internet üzerinden müracaatlarını tamamlamaları gerektiği belirtildi.

Başvuru yapın

Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı´nın Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi hakkında tebliğin, Resmi Gazete ´de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini duyurdu. Tarım ve Orman Bakanlığının yayımladığı tebliğde, proje hazırlayarak yatırım teklifi vermek isteyen yatırımcıların 30 Eylül tarihine kadar internet üzerinden müracaatlarını tamamlamaları gerektiğini belirtti. Hibeye dayalı proje üst limitleri olarak da tüzel kişiler ve gerçek kişiler olarak iki ayrı sınıf olarak belirledi. Konu hakkında detaylı bilgi için Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesine ya da https://edys.tarim.gov.tr/tarim/onlinebasvuru.aspx adresinden başvurular yapılabilir.

Destek

Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün duyurusunda; “Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.”  

Yatırım

Bu tebliğ ile ilimizde hibe kapsamında değerlendirilecek olan yatırım konuları; Bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması.  Hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması. Su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması. Soğuk hava deposu. Çelik silo. Hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması. Yenilenebilir enerji kullanan yeni sera. Yenilenebilir enerji üretim tesisleri.  Tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar. Kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularından; kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimi yatırımları yer aldı.

Ücret

Yayınlanan tebliğde hibeye esas proje bütçesi üst limitleri;

Tüzel Kişiler için; yeni yatırım için 2.500.000 TL, tamamlama yatırımları için 1.750.000 TL, modernizasyon yatırımları için 1.250.000 TL.

Gerçek Kişiler için; yeni yatırım için 1.250.000 TL, tamamlama yatırımları için 1.000.000 TL, modernizasyon yatırımları için 750.000 TL olarak belirlenmiştir.

Hibeye esas proje tutarı alt limiti en az 50 bin TL’dir.  

 

24 Ağustos 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 312 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU