Günün Tarihi:7 Ağustos 2020

Üyelere teşvik eğitimi


SAMİB Üyelerine dönük olarak, “SGK ve İŞKUR Teşvik Uygulamaları” konulu eğitim programı gerçekleştirildi.

SGK ve İŞKUR

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Üyelerine yönelik olarak düzenlenen   “ SGK ve İŞKUR Teşvik Uygulamaları ”  konulu eğitim Eğitimci Yusuf Kuru tarafından, Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılışta yer alan SAMİB Yönetim Kurulu Üyeleri, eğitime olan desteklerinden dolayı Adamaksan, İmza İK Yönetimine ve  eğitim programına katılan tüm üye firmaların temsilcilerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek, eğitim ihtiyaç analizi uyarınca kararlaştırılan eğitim faaliyetleri kapsamında eğitim çalışmalarının sürdürüleceğini ifade ettiler.

Bilgi aktarımı

Verilen eğitimde, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile İŞKUR teşvik uygulamaları hakkında bilgiler aktarıldı. Eğitim programının akışı içerisinde ana konu başlıkları olarak aşağıda belirtilen hususlarda detaylı bilgiler verildi.  İşgücü Yetiştirme Kurslarında; Programdan hangi işverenler faydalanabilir?         Programın İşveren açısından faydaları nelerdir? 5510 sayılı kanundan doğan %5 indirim,  6111,17103, 2703 nolu kanundan doğan teşvikler, teşviklerden geriye dönük yararlanma ve kalkınmaya ilave destek konuları işeniyor.

Değerlendirme

Soru ve cevaplar ile sonlandırılan eğitim sonunda yapılan “ Eğitim Faaliyeti Değerlendirmesinde” katılımcılar, eğitimin kendileri ve temsil ettikleri şirket için çok faydalı olduğunu ifade ederek teşekkürlerini iletti. Bir sonraki program; SAMİB tarafından  “ TSE Süreçleri, Standardizasyon, Mevzuat ve Belgelendirme” konulu seminer programı düzenlenecektir. 

24 Ağustos 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 321 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU