Günün Tarihi:29 Eylül 2020

Söğütlü PTT istiyor


Söğütlü İlçe Kaymakamlık Toplantı salonunda Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Serkan Çeğen ve mahalle muhtarlarının katılımıyla istişare toplantısı düzenlendi.

Kargolar geç geliyor

Toplantıda ilçede yapılması gereken çalışmalar tespit edilerek Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli’ye aktarıldı.  Toplantının açılış konuşmasını yapan Söğütlü Mahalle Muhtar Derneği Başkanı Serkan Çeğen, “ İlçemizde OSB’lerdeki fabrikalardan, esnaflarımızdan ve kurumlarımızdan aldığımız  şikayetler  arasında  en çok resmi ve diğer evrakların kargolarının geç gelmesi yer alıyor. Aramızda Söğütlü PTT Müdürü Ahmet Belin bulunmaktadır. Bizlere gerekli teknik bilgileri versin, ne yapılması gerekirse birlikte karar alalım” dedi.

Yeni PTT istedi

PTT Merkez Müdür Vekili  Ahmet Belin, “ Tüm ilçelerde olduğu gibi Söğütlü’ye de bağlı 18 köy, mahalle statüsüne alınmıştır. Bunların posta dağıtım hizmetleri Adapazarı Dağıtım Merkezi’nce  yapılmaktadır.  PTT binasının 1999 Depreminde hasar görmesi üzerine yıktırılmış olduğundan  şu anda  ilçe kaymakamlığımızın  katında  78 metrekare yerde hizmet  verilmektedir. ilçemizdeki 3. OSB bölgesindeki fabrikalar  ile anlaşma yapılmıştır. Şu anda bulunduğumuz yer dar olduğu için  büyük sıkıntı yaşıyoruz.  Eski PTT binamızın olduğu aynı arsaya yeni  PTT  konseptine uygun  bir binanın yapılması  halinde daha güzel hizmetleri verebiliriz” diye talepte bulundu.

Dilekçe verdiler

Bunun  üzerine Muhtarlar Derneği Başkanı Çeğen, toplantıda bulunan muhtarlardan PTT istediklerine dair imzalı dilekçe alarak Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli ve Belediye Başkanı Koray Oktay Özten’e teslim etti. PTT binasının  yapılmasını beklediklerini belirten Çeğen, üstlerine düşen desteği vermeye hazır olduklarını da söyledi. 

Takipteyiz

Dilekçeleri alan İlçe Kaymakamı Çiçekli ise, “Konuyu belediye başkanımız ile birlikte yakından takip edeceğiz. İlgili kurum yetkilileri ile görüşmelere başlayacağız. Sonuçlanması içinde  tüm imkanlarımızı kullanacağız” diye ifade etti.

Gölge düşürür

Başkan Özten, “Söğütlü ilçemiz her gün sanayi yönüne ve konut alanında gelişiyor, büyüyor. Önümüzdeki günlerde de fındık bölgesinde  2. OSB’nin kurulma işlemlerine başlanılacak. Merkez PTT’nin de zemin katlarda küçük bir yerde hizmet vermesi ilçemize gölge düşürür. Sayın kaymakamımızla birlikte en yakın bir zamanda yeni binanın yapılmasını sağlayacağız” müjdesini verdi.  

26 Ağustos 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 409 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU