Günün Tarihi:8 Mayıs 2021

‘30 Ağustos büyük zaferdir’


Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Bağımsızlık

Vali Nayir mesajında, “Bugün, Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın Başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız, Cumhuriyete hayat veren Kurtuluş Savaşı'nın tacı büyük zaferinin 97. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 30 Ağustos Zaferiyle Aziz Milletimiz, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş ve bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir” dedi.

 

Cumhuriyet

Vali Nayir, “Bu zaferle taçlandırılan İstiklal Savaşı 'mız yalnızca bizlere değil, Dünya'daki tüm mazlum uluslara, emperyalist güçlere karşı bir cesaret vermiş, ışık olmuş, yol göstermiştir. Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır” dedi.

 

15 Temmuz ihaneti

Vali Nayir, “Sahip olduğumuz demokrasiye ve milli iradeye karşı, 15 Temmuz akşamı girişilen büyük ihanette de görülmüştür ki, '30 Ağustos Ruhu' kaybedilmemiştir. Tarihinden ve inancından aldığı sorumlulukla meydanlara inen milyonlar, demokrasiye ve milli iradeye ölümü pahasına sahip çıktıklarım göstermişlerdir. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yâd ediyor, tüm Sakaryalı hemşehrilerimin Zafer Haftası'nı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı 'm en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

 

Kutlama programı

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bugün kutlamalar yapılacak. Saat 09.00’daValilik Kampusü içerisinde bulunan Atatürk Anıtına çelenk bırakılmasıyla başlayacak törenler saat 09.30’da valilik makamında tebriklerin kabulü ile  devam edecek. Yine kutlama programı kapsamında Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) önünde saat 10.30’da resmi geçit töreni düzenlenecek. Kutlamalar hava muhalefeti olması durumunda Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak.

 

Meydanda kutlama

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yılında 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda etkinlikler düzenlenecek. Anadolu Motifleri Dans Gösterisi ve Kent Orkestrası Konseri ile coşkulu bir şekilde kutlanacak 30 Ağustos Zafer Bayramı programı saat 21.00’da başlayacak.  Zaferin 97. yıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenecek kutlamalara tüm vatandaşları davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Tarihi nice zaferlerle dolu aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle yad ediyorum.30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. Tarih boyunca nice zaferleri çeşitli zorluklarla elde eden, bu toprakları bizlere vatan yapan aziz ecdadımızı, rahmet ve minnetle anıyorum. 30 Ağustos zaferi milletimizin vatanı, bayrağı, bağımsızlığı için gözünü kırpmadan mücadele edeceğinin en büyük kanıtlarından biridir” dedi.

 

30 Ağustos 2019 , Cuma Bu haber toplam 464 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU