Günün Tarihi:16 Mayıs 2021

Judoda dereceler açıklandı


Sakarya Spor Salonunda bu yıl 9’ncusu düzenlenen Uluslararası 30 Ağustos Zafer Haftası Valilik Kupası Judo Turnuvası’nın sonuçları açıklandı.

900’e yakın sporcu: Türkiye Judo Federasyonu ve Sakarya Judo İl Temsilciği tarafından  Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Adapazarı Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen Turnuvada 9 Ülkeden, 27 İlden 848 sporcu minderde başarı aradı.

Sakarya’dan 121 sporcu: Sakarya’dan yıldızlar kategorisinde 33’ü erkek olmak üzere 58 , ümitlerde erkeklerde 22 olmak üzere toplam 53, büyüklerde ise 6’sı erkek olmak üzere 10 toplamda ise 121 sporcu İlimiz ve ülkemiz adına Judo Müsabakalarında madalya için mücadele ettiler.

‘Pes etmeyin’: Turnuvada konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce; “Değerli sporcular; sizleri en içten duygularımla selamlıyorum.  10 ülke ve 29 şehirden turnuvamıza iştirak eden sporcularımıza başarılar diliyorum. Spor; farklı kültürleri, inançları, renkleri, dilleri bir araya getiren, bize evrenselliği, barışı, kardeşliği sağlayan ortak dilimizdir. Sizler hiçbir koşulda pes etmeyin. Azimle çalışın, başarıyı tırnaklarınızla kazıyın. Tabi ki kazanmaya çalışırken rakibinize de saygı duymayı aklınızdan çıkarmayın” dedi.

‘Olimpiyat havasında’: Sakarya’mızın yetiştirmiş olduğu seçkin sporcularla adını duyurmuş olmasının büyük bir övünç kaynağı olduğuna dikkat çeken ve bu turnuvanın da olimpiyat havasında geçtiğini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “9 farklı ülkeden 110 sporcumuzla, 27 değişik İlimizden 900’ü aşkın sporcumuzla Sakarya’mız bugün büyük bir güzellik yaşıyor.” İfadelerini kullandı.

Turnuvaya ilimizden katılan Sakaryalı sporcuların aldıkları dereceler şöyle;

Yıldızlar kategorisi
Sakarya’lı Sporcular minderde başarılı sonuçlara imza attılar. İlk gün Yıldızlar kategorisinde düzenlenen müsabakalar sonrasında 38 kg’da M. Berat Şimşek, 52 kg’da Sudenaz Çap ve +63 kg’da Eslem Esra Serbest birinci olurken, 34 kg’da Necdet Salih Pala, 36 kg’da Ceren Topçu, 44 kg’da Asude Demir, Şevval Koçer ve 63 kg’da Almina Çoruhlu’da. Yıldız erkeklerde Bursa birinci, Kocaeli ikinci, Konya ve Sakarya üçüncü oldu. Yıldız kadınlarda ise Kocaeli birinci, Sakarya ikinci, İstanbul ve Antalya turnuvayı üçüncü tamamladı.

Ümitler kategorisi
Judocular ikinci gün Ümitler kategorisinde mindere çıktı. Ümit Erkeklerde 60 kg’da Yusuf Kantar, 66 kg’da Sedat Durmuş ve +90 kg’da Metin Var birinci olurken, +90 kg’da Emir Yıldız ikinci oldu. Ümit Kadınlarda 52 kg’da Gökçe Güneş birinci,  Eslem Esra Serbest +70 kg’da ikinci ve 44 kg’de Asude Demir, 57 kg’da Feryat Gönültaş, 70 kg’da Sıla Yılmaz üçüncü oldu. Ümit erkeklerde Sakarya birinci olurken, Yunanistan ikinci,  Yalova ve Bursa üçüncü oldu. Ümit Kadınlarda Kocaeli birinci, Antalya ikinci, Sakarya ve Edirne üçüncü oldu.

Büyükler kategorisi
Turnuvanın ikinci gününde judocular büyükler kategorisinde mindere çıktı. Büyük erkeklerde +100 kg’da Semih Adıyaman ikinci, Mert Mehmetağaoğlu üçüncü oldu. Kadınlar Kategorisinde +78 kg’da Habibe Yıldız birinci olurken, 48 kg.’da Zeynep Mete ikinci oldu. Büyük erkeklerde İzmir birinci, Kocaeli ikinci, Zonguldak ve Antalya üçüncü oldu. Büyük kadınlarda İzmir birinci, Bursa ikinci, Sakarya ve Muğla üçüncü oldu.

30 Ağustos 2019 , Cuma Bu haber toplam 607 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU