Günün Tarihi:27 Ocak 2020

Okul alışverişi telaşı başladı


2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala öğrenci ve velileri alışveriş telaşı sardı. Eğitim başlamadan önce hazırlıklarını tamamlamak isteyen veliler soluğu okul giyim eşyası satan dükkânlarda aldı

Erken açılacak

Eğitim öğretim yılının birinci dönemi 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak. İlkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıf öğrencileri için ise eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül tarihlerinde uyum eğitimleri yapılacak. Okulların açılmasına kısa süre kalması öğrenci ve velileri alışveriş telaşına soktu.

 

Son güne kalmayın!

Sakarya’da uzun yıllardan beri okul giyim eşyası satan Mercan Okul Dünyası firmasının sahibi Fatih Mercan her sene olduğu gibi yeni dönemin heyecanını öğrenci ve velilerle birlikte yaşadıklarını ifade etti. Okul alışverişlerinin yavaş yavaş hızlanmaya başladığını ifade den Fatih Mercan, “ Milli Eğitim Bakanlığının aldığı karar nedeniyle okullar bu sene daha erken açılacak. Velilerimiz ve öğrencilerimiz alışverişlerine yavaş yavaş başladılar ancak okulların erken açılacak olması çok fazla hesaba katılmıyor. Çoğu vatandaşımız daha alışverişini tamamlamadı ve son günlere bırakanlar yoğunluğa sebep olacaklar” dedi.

 

Dikkat edilmeli

Daha rahat alışveriş için vatandaşları son günlere kalmaları adına uyaran Mercan, “Bu sayede alışverişlerini yoğunluk olmadan kolayca yapabilirler” dedi. Özellikle velilere alacakları ürünler hakkında tavsiyelerde de bulunan Fatih Mercan, “ Biz firma olarak kıyafetlerimizin üretimini kendimiz yapıyoruz. Velilerimize alacakları ürünlerin pamuklu olmasına dikkat etmelerini tavsiye ediyorum. Çocuklarımızın sağlıklı ürünler kullanmaları gelecekleri adına da çok önemli. Çanta alırken de Çin malı olmamasına dikkat edilmeli” ifadelerini kullandı.

 

İşte fiyatlar

Okul giyim eşyalarında büyük bir fiyat artışı olmadığını ifade eden Sakarya Seyyar Giyim Eşyası Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe ise, “ Girdi maliyetlerindeki artışa rağmen büyük oranda bir artış olmadı. İlkokullarda pantolon, tişört ve ceketten oluşan takımlar 150 ile 175 lira arasında ortaokul ve liselerde ise 200 ile 225 lira arasında değişiyor. Çantalar ise ilkokul için 40 ila 80 lira ortaokul ve lisede ise 60 ile 120 lira arasında. Her okulun kendine özel kıyafeti var velilerimiz esnaf arkadaşlarımıza okul adını söylediklerinde ona özel hazırlanmış takımları temin edebiliyorlar” dedi. 

30 Ağustos 2019 , Cuma Bu haber toplam 573 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU