Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Arifiye’de eğitim öncesi toplantı


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, 2019-2020 Yeni Eğitim Öğretim yılı öncesinde değerlendirme toplantısı yaptı.

Okul müdürleri

Kaymakam Bekir Dınkırcı başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerinin katılımıyla Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu Konferans Salonunda yeni eğitim-öğretim yılı için değerlendirme toplantısı yapıldı.

 

Planlanan çalışmalar

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç’ın brifing sunumuyla başlayan toplantıda 2019-2020 eğitim öğretim yılında öğrenci başarısını artırmak için alınacak önlemler, 2023 Vizyon Belgesi çerçevesinde planlanan çalışmalar, eğitim kurumları arasında gerekli iş birliği ve koordinasyonun gerçekleştirilmesi, 5-6 Eylül tarihlerinde yapılacak uyum eğitimi, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve 2019-2020 Yeni Eğitim-Öğretim Yılında yapılacak faaliyet değerlendirildi.

 

Arifiye’de eğitim

Eğitim ve öğretim hizmetlerinin ilçe düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar, milli eğitimin genel amaç ve ilkeleri doğrultusunda çözüm önerileri hazırlamak, eğitim öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere geliştirilmesine esas olacak ilke ve yönetim önerilerinde bulunmak amacıyla bir araya geldiklerini belirten Kaymakam Dınkırcı, “İlçemizde eğitim iyi yerde. Bu başarıda emeği bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü idarecilerimizi, okul idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

 

Herkes sorumlu

Kaymakam Dınkırcı, “Bu başarıyı çok daha ileriye taşımak için önümüzdeki dönemde de ekip ruhu ile elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekiyor. Bu bağlamda da idareci, öğretmen, öğrenci ve veliler olarak herkese sorumluluk düşüyor. İdareci, öğretmen, öğrenci ve veli koordinasyonunun başarıda son derece önemlidir. Bu bağları koparmamalıyız” dedi.

 

Yeni dönemde

Kaymakam Dınkırcı önümüzdeki dönemde proje tabanlı çalışmalar yapılmasını, Arifiye Süt İçiyor Projesi, Toprak Tahlili Projesi, Arifiye Kitap Okuyor Projesi, Ağız ve Diş Sağlığı Projesi üzerinde durulmasını, kariyer günleri planlaması yapılmasını, özellikle üniversiteye giriş sınavı ve liselere giriş sınavında başarı gösteren mezun öğrencilerin öğrencilerimizle bir araya getirilerek öğrencilerimize örnek teşkil etmeleri için çalışmalar yapılmasını istedi.

 

Güvenil eğitim

Kaymakam Dınkırcı ayrıca, hızlı okuma teknikleri ile ilgili çalışmalar yapılmasını, sanayi kuruluşların ile işbirliği içerisinde olunmasını, okulların iç ve dış güvenliği için Emniyet ve Jandarma teşkilatı ile işbirliği içerisinde olunmasını,  Arifiye Çocuk Evleri Sitesi ve Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ile projeler yapılmasını talep etti.

 

Madde bağımlılığı

Okul müdürlerinin de değerlendirmelerinin alındığı toplantıda yatırım, bakım- onarım ile ilgili çalışmalar, akademik başarının değerlendirilmesi, güvenlik tedbirleri, yoğun şekilde sürdürülen madde bağımlılığıyla mücadele, yaya öncelikli trafik, güvenli okul güvenli gelecek projesi kapsamında özel güvenliklerin durumları, taşımalı eğitim uygulamaları, servis araçları ve taşımacılığı, okulların çevre düzenlemesi, temizlik işleri, eğitim öğretim ortamını olumsuz yönde etkileyen metruk binaların tespiti ve yapılan çalışmalar, yardıma muhtaç öğrencilerin tespit edilmesi, sosyal-kültürel faaliyetlere öğrencilerin daha fazla yönlendirilmesi, özel eğitim sınıfları, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması v.b. konular ele alındı.

 

 

31 Ağustos 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 742 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU