Günün Tarihi:21 Şubat 2020

Liseler uluslararası oluyor


Sakarya’da alınan diplomalar dünyanın 150 ülkesinde geçerli olacak.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ilimizde sınavsız öğrenci alan liselerin niteliklerini artırmak için tıp ki üniversitelerdeki gibi uluslararası sertifikasyon süreci başlattıklarını açıkladı.

 

Ara tatiller

Müdür Durmuş, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde gazetemize özel açıklamalarda bulundu. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının geçtiğimiz senelere göre bir hafta erken başlayacağını ifade eden Durmuş, “ Kasım ve Nisan aylarında önceki yıllarda olmayan ama bu yıl uygulanacak olan ara tatillerimiz olacak. Ara tatillerde çocuklarımızın sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel çalışmalar yapacakları kurslar düzenleyeceğiz” dedi.

 

Nitelikli olacak

Şehrimizde sınavla öğrenci alan liselerin sayısının arttırılmasının şu anda mümkün olmadığını belirten Müdür Durmuş, “ Sınavla öğrenci alan liselerin kontenjanı ve öğrenci sayısı ilin öğrenci sayısının yüzde 10’u olarak hesaplanıyor. Bu nedenle sayıyı arttırabilmemiz şu an için mümkün değil. Liselerimizi daha nitelikli hale getirmek için uluslararası sertifikasyon sürecini başlattık” dedi.

 

150 ülkede geçerli

Üniversitelerdeki gibi Sakarya’daki bazı liselerinde uluslararası sertifikasyon sürecine dahil edileceğini açıklayan Durmuş, “İlimizde sınavsız öğrenci alan liselerimiz uluslararası sertifikasyonlar alacaklar. 3 çeşit uluslararası sertifikasyon var. Bu sertifikasyon sayesinde buradan mezun olan öğrencilerimiz 150 ülkede geçerli olan bir diplomayı elde etmiş olacaklar. Diplomalar bu ülkelerde de geçerli olacak” diye konuştu. 

 

1 Eylül 2019 , Pazar Bu haber toplam 498 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU