Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

‘Okul alışverişiniz esnaftan olsun’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten kitap, kırtasiye, basım, reklam, medya ve yayın kuruluşları komitesi (12. Meslek Komitesi) aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Kırtasiye alışverişi

Toplantının ana gündem maddesini okul, kırtasiye alışverişlerinin Sakaryalı yerel esnaftan yapılması konusu oluşturdu.  Okulların açılmasına 1 aydan kısa bir süre kaldığını belirten komite üyeleri, ebeveynlerin çocukları için okul alışverişlerini yapmaya başladığını ve bu süreçte alışverişlerin Sakaryalı yerel esnaflardan yapılması çağrısında bulundu.

 

Şehir esnafı

12. Meslek Komitesi Başkanı Zafer Bekdemir, konuyla ilgili açıklamalarında şunları belirtti. “Okulların açılmasına az bir süre kalmışken kırtasiye ve okul gereçleri ile ilgili alışverişlerin de yapılmaya başlandığını görüyoruz. Alışverişlerimizi yerel esnafımızdan yaparsak hem şehrimizin esnafı hem de şehrimiz kazanacak ve ekonomimiz canlılık göstermiş olacaktır. Şehrimizin ticareti canlanacak ve bu vesile ile de şehrimizin parası şehrimizde kalmış olacaktır” dedi.

 

Mağdur etmemek

Bekdemir, “Bayram, tatil ve okul alışverişi gibi satın almanın yoğun olduğu dönemlerde yerel esnaflarımızın tercih edilmesi onlara sahip çıkmak, kenetlenmek ve onları mağdur etmemek adına çok önemli. Bizler vatandaşlarımızın bu konuya hassasiyet göstereceğine inanıyor, ilimizin kalkınmasına ve büyümesine yardımcı olmak için okul alışverişlerinin Sakaryalı esnaflarımızdan yapılmasını temenni ediyoruz. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 12. Meslek Komitesi olarak yeni eğitim ve öğretim yılında bütün öğrencilere başarılar diliyoruz.” dedi.

 

Okul ihtiyaçları

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ da ticaretin yerelde canlanması için bu tür dönemlerin önemini vurgulayarak  “Okulların açılacağına kısa bir süre kala velilerin okul ihtiyaçlarını yerel tüccarımızdan yapmalarını tavsiye ediyoruz. Alışverişlerimizi yerel tüccarımızdan yapalım unutmayalım ki yerel tüccarımızın güçlenmesi ilimizin ekonomisinin canlanması açısından önemlidir” dedi.

 

CE belgeli olsun

Altuğ, “Ayrıca, alışveriş yaparken alınacak ürünün kaliteli olup-olmadığı, sağlık açısından herhangi bir sakıncasının olmaması konusunda da velilerin dikkat etmeleri gerekiyor. Okul alışverişlerinde merdiven altı firmalar ve ürünlerden uzak durulması çok önemli. Vatandaşların alacakları okul malzemeleri ve kırtasiye ürünlerinin CE belgeli olup sağlık bakanlığından izinli olmasına dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz. Yeni eğitim ve öğretim yılında bütün öğrencilere başarılar diliyoruz” diye  konuştu. 

4 Eylül 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 721 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU